Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Світлана Онищук: Програма медичних гарантій розширюється задля відновлення здоров’я українців

Цього року Уряд розширив Програму медичних гарантій. На її реалізацію буде виділено 159 млрд гривень, що на 10% більше, ніж торік. На медичну галузь Прикарпаття, за попередніми підрахунками, обсяг фінансування планується у межах 6 млрд грн.

Про це йшлося під час наради, яку провела голова обласної державної адміністрації-начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук з керівниками структурних підрозділів обласної державної (військової) адміністрації, головами РВА та територіальних громад області.

В.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак розповів, що у Програмі медичних гарантій – 2024 передбачено 44 пакети послуг, зокрема три нові:

«Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій». На сьогодні в області 16 тисяч подружніх пар, які не можуть народити дітей. У той час кількість пологів за останній рік істотно зменшилася. До прикладу, 2022 року провели 9317 пологів, за 2023-їй ця цифра становить 8176. Відтак цього року пари, які потребують лікування безпліддя, зможуть скористатись медичними гарантіями.
«Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів». Наразі в області два медичні заклади проводили пересадку органів. Загалом здійснено 17 трансплантацій, 6 з яких за останній рік.
«Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин». Йдеться про пересадку кісткового мозку. Держава забезпечуватиме як лабораторний, так і післяопераційний супровід пацієнтів.
Мовилося й про заходи щодо надання необхідної допомоги у сфері ментального здоровʼя. У Програмі медичних гарантій передбачені окремі пакети для надання психологічної та психіатричної допомоги в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Обговорювали питання щодо розширення мережі реабілітаційних закладів Прикарпаття. Цього року планується відкриття стаціонарних відділень у кластерних медичних установах, а також – збільшити кількість ліжко-місць.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *