Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Поліомієліт повернувся в Україну : куди бігти і що робити

Про підтвердження випадків поліомієліту у двох дітей із Закарпатської області стало відомо ще 28 серпня. Одній дитині – чотири роки (Рахівський район) , іншій – 10 місяців (Тячівський район).Обидві не були вакциновані від поліомієліту.

Про підтвердження випадків поліомієліту у двох дітей із Закарпатської області стало відомо ще 28 серпня. Одній дитині – чотири роки (Рахівський район) , іншій – 10 місяців (Тячівський район).Обидві не були вакциновані від поліомієліту.

Циркуляція поліовірусу  сталася через низький рівень імунізації в Україні після 2008 року вважають у ВООЗ.
У ВООЗ не виключають, що вірус міг поширитися на інші регіони України.
Україна на сьогодні сертифікована як звільнена від циркуляції дикого поліовірусу, але входить до тих територій, де циркуляція дикого поліовірусу може бути поновлена. Слід зазначити, що в Україні є низьке охоплення вакцинацією — у 2014 році тільки 50% дітей були повністю вакциновані від поліомієліту.
А цього року через брак вакцини щеплення отримали лише 14% малюків віком до одного року.Це дуже мало. Інші діти знаходяться в зоні ризику.
Що таке поліомієліт?
Поліомієлі́т — гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням в’ялих парезів і паралічів, які можуть закінчитися смертю .
  
З історії.
  Хвороба відома з давніх часів. Археологічні розкопки вказують на її наявність в країнах Стародавнього Сходу . Ще Гіпократ  описав в Греції спалах захворювання, що нагадує паралітичний поліомієліт.
Як передається інфекція?
Джерело інфекції — людина (хвора або носій, що переносить зараження безсимптомно); збудник виділяється через рот (декілька діб), а потім із випорожненнями (декілька тижнів, а іноді й місяців). Зараження може відбутися повітряно-крапельним шляхом, але частіше — при потраплянні до рота активного вірусу (через забруднені руки, їжу).
Захворюваність поліомієлітом переважає у літньо-осінні місяці. Хвороба найчастіше зустрічається   в дитячому віці (від 6 місяців до 5 років), але заразитися вірусом можуть і дорослі, причому у дорослих перебіг захворювання більш важкий.
Перенесене захворювання залишає після себе стійкий імунітет.
 
За яких симптомів слід звертатися до лікаря?
   
Спочатку захворювання виглядає як будь-яка гостра кишкова інфекція або як застуда – підвищення температури тіла, діарея, блювота, головні  болі.  Пізніше приєднуються симптоми парезів та паралічів.  З такими проявами у дитини необхідно терміново  звернутися до лікаря, не намагатися самостійно встановити діагноз. У  0,1 – 1% випадків захворювання розвивається параліч з можливим летальним наслідком.
Лікування поліомієліту здійснюється за допомогою тривалої терапії. Головне – не втрачати час і починати лікування якомога раніше. 
 
Що можна зробити для захисту?

У ВООЗ кажуть, що швидко зупинити поширення вірусу може загальна імунізація за допомогою живої  вакцини .
Щоб повністю захиститися  від поліомієліту, дитину необхідно вакцинувати тричі. А щоб позбутися вірусу, який уже гуляє українськими вулицями, необхідно вакцинувати принаймні 90-95% дітей. 
Крім того, щоб не заразитися вірусом (цим і багатьма іншими), слід дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки після відвідування громадських місць, особливо, туалетів.

УВАГА!
Поліомієліт невиліковний, єдиним профілактичним засобом є вакцинація. Тому сьогодні ми закликаємо всіх батьків відповідально поставитися до здоров’я своїх дітей і прийти в поліклініки, які забезпечені вакцинами, які нам надав Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ за фінансової підтримки уряду Канади.
В Україні уже розпочався перший тур імунізації населення.
Бережіть здоровя своїх дітей!
Лікар –інфекціоніст  Надвірнянської  ЦРЛ      Мацигін С.Я.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *