В Україні створюють необхідну базу для розвитку ринку енергосервісу
За його словами, в рамках взятих Україною зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством прийнято Національний план дій з енергоефективності до 2020 року, розроблено та успішно запроваджено державну програму стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів.
Крім того, прийнято Закон України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації», який дозволить провести термомодернізацію бюджетних установ та гарантуватимуть повернення коштів інвестору.
«Беручи до уваги рекомендації ОЕСР та співпрацюючи з іншими міжнародними проектами, ми створюємо усю необхідну базу для розвитку ринку енергосервісу. У наших планах – широкомасштабна роз’яснювальна кампанія по всій країні з цього приводу», – зауважив Сергій Савчук.
Особливу увагу Голова Агентства приділив розробленій типовій фінансовій моделі когенераційної установки потужністю 5,3 МВт електричної енергії та 13 МВт теплової енергії. «Ми порахували, якщо продавати електричну енергію з біомаси та біогазу і додатково подавати тепло у мережу будь-якого міста, то період окупності таких когенераційних установок з моменту запуску складе 3,5 років. Такі проекти можна мультиплікувати по всій території Україні», – підсумував він.
0 Коментарі