Руслан Панасюк: Реалізовуючи реформу децентралізації, Прикарпаття отримало найвищий відсоток ефективності щодо об’єднання громад
Про це під час прес-конференції за участю експертів Офісу реформ повідомив його директор Руслан Панасюк.
Про це під час прес-конференції за участю експертів Офісу реформ повідомив його директор Руслан Панасюк.
Посадовець, зокрема, ознайомив присутніх із досягненнями реалізації реформи децентралізації влади на Прикарпатті та розповів про пріоритетні напрямки роботи у наступному році.
«Впродовж року експертам Офісу реформ разом із представниками облдержадміністрації вдалося досягти реальних успіхів у процесі реалізації реформи децентралізації влади, – повідомив Руслан Панасюк. – Спільними зусиллями на Івано-Франківщині було утворено три об’єднаних територіальних громади, які набули статусу юридичних осіб публічного права, а це сім відсотків від загальнонаціонального показника».
За словами директора Офісу реформ, успіх реалізації реформи позитивно оцінили й європейські експерти. Вони, зокрема, відмітили, що за короткий період українцям вдалося досягти значних результатів та отримати найвищий відсоток об’єднання громад серед тих європейських держав, які ставали на шлях реформи, або проводять її.
На переконання Руслана Панасюка, за час реалізації реформи також змінилося і бачення багатьох управлінців щодо важливості об’єднання територіальних громад.
«Сьогодні ми вже не дискутуємо, чи варто взагалі об’єднуватися, адже усі розуміють, що запорука нашого успіху полягає лише у добровільному та економічно обґрунтованому об’єднанні громад, – зізнався Руслан Панасюк. – Сенс має лише вибір осердя, навколо якого необхідно утворити нову громаду, та надати їй імпульс подальшого розвитку. Лише об’єднавши людські, кадрові, територіальні, економічні та інфраструктурні ресурси, можна змінити стереотипи щодо доцільності проведення нової європейської системи державного управління – децентралізації».
Експерт Офісу реформ Дмитро Дзвінчук поінформував присутніх про проекти, спрямовані на підтримку територіальних громад, вивчення їх економічного та соціального потенціалу, визначення їхньої унікальності задля розробки стратегії соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад.
Разом з тим, експерти Офісу реформ поділилися перспективами та планами на майбутнє, окреслили пріоритети у роботі та висловили сподівання, що у наступному році об’єднаних територіальних громад на Прикарпатті стане більше.
0 Коментарі