Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Графік роботи Центрів обслуговування платників податків ДФС Івано-Франківщини на новорічні свята
Головне управління ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що з метою якісного обслуговування платників податків та створення комфортних умов при поданні податкової звітності Центри обслуговування платників Івано-Франківщини у період новорічних свят працюватимуть за наступним графіком.
31 грудня 2015 року – робочий день до 17 год.00 хв.;

Графік роботи Центрів обслуговування платників податків ДФС Івано-Франківщини на новорічні свята
Головне управління ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що з метою якісного обслуговування платників податків та створення комфортних умов при поданні податкової звітності Центри обслуговування платників Івано-Франківщини у період новорічних свят працюватимуть за наступним графіком.
31 грудня 2015 року – робочий день до 17 год.00 хв.;
2,9 січня 2016 року – робочі дні у режимі чергування до 16 год.00 хв.;
8 січня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 18 год.00 хв.;
4,5 січня 2016 року – робочі дні;
6 січня 2016 року – робочий день до 17 год.;
1,7,10 січня – вихідні дні.
 
На Надвірнянщині160 «спрощенців» скористалися правом на відпустку
З початку поточного року 160 фізичні особи-підприємціНадірнянського району, які обрали спрощену систему оподаткування, скористалися своїм правом на відпустку.
Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі Оксана Пліщук.
За їїсловами, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих робітників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки та на період хвороби, якщо це підтверджено копією листка непрацездатності і триває 30 і більше календарних днів», – зауважилаподатківець.
Окремого терміну подачі заяви про період щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами чинного законодавства не передбачено. Але, щоб уникнути порушення термінів сплати єдиного податку, подавати заяву на щорічну відпустку слід до її початку, а заяву про термін втрати працездатності (з обов'язковим доданням копії листка (листків) непрацездатності) – відразу після закінчення лікарняного.
 
 
Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств затверджено
ДПІ у Надвірнянському районізвертає увагу платників податку на прибуток на те, що наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. № 897 затверджено нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яку уперше подаватимуть за звітний 2015 рік.
Відмінністю нової звітності по податку на прибуток є те, що вона уніфікована. Отож, незважаючи на різні сфери діяльності – звичайне виробництво, або ж страховий чи банківський бізнес – декларація одна.
 Крім того, зменшилася кількість додатків. Відтепер до декларації подаватимуться 9 додатків замість 14. Нагадуємо, що положення розділу ІІІ Податкового кодексу України передбачає, що декларацію з податку на прибуток зобов’язані подавати усі платники, а додатки до неї – у разі необхідності. Особливої уваги заслуговує новий додаток РІ, в якому знайшли відображення новації податкового законодавства стосовно обрахунку об'єкта оподаткування податком на прибуток на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування. А саме –  у додатку РІ систематизовані всі різниці згідно розділу III Податкового кодексу України, що збільшують (зменшують) фінансовий результат за критерієм їх належності до певних операцій.
Наказ № 897 набув чинності з 1 грудня 2015 року. Відповідно, одночасно з введенням в дію цього наказу втратили чинність накази Міністерства доходів і зборів України:
– від 16 грудня 2013 року № 810 "Про затвердження форми Податкової декларації про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи та Порядку ведення обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04 лютого 2014 року за № 212/24989;
– від 30 грудня 2013 року № 872 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 січня 2014 року за N 103/24880;
– від 27 січня 2014 року № 84 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на доходи (прибуток) страховика", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 лютого 2014 року за N 284/25061;
– від 6 лютого 2014 року №121 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток банку", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 лютого 2014 року за № 296/25073.
Також втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 28 січня 2013 року № 39 "Про затвердження форми Розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток та форми Повідомлення платника податку про прийняття рішення щодо сплати консолідованого податку на прибуток", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05 лютого 2013 року за № 215/22747.
 
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника
Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску регулюються виключно Законом України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон №2464), яким визначаються принципи збору та ведення обліку єдиного внеску, платники єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, розмір єдиного внеску.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці. Зазначені платники є страхувальниками для застрахованих осіб, які в них працюють.
Згідно з пунктами 1 та 4 частини другої статті 6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування (частина п'ята статті 9 Закону №2464).
Разом з тим єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка (частина сьома статті 9 Закону №2464).
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця (частина восьма статті 9 Закону №2464).
Згідно з частиною дванадцятою статті 9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями зі сплати єдиного внеску зобов'язань зі сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
 
Новорічно-різдвяне благодійництво: оподаткування
На такі казкові свята, як Новий рік і Різдво, дарування подарунків і надання іншої благодійної допомоги є доброю традицією багатьох підприємств.
Так, підприємство, яке має намір організувати вручення подарунків або/та надати іншу благодійну допомогу має включити до складу податкових витрат всю таку суму.
Згідно із статтею 197 Податкового кодексу звільнено від оподаткування податком на додану вартість операції з надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійництво та благодійні організації.
Під безоплатним постачанням слід розуміти постачання товарів/послуг благодійним організаціям і набувачам благодійної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації.
 
З 2016 року платникидекларують свої статки по-новому
Одне з нововведень: відтепер платник податків самостійно визначає свій статус – громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі.
Для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність щодо податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Також, для спрощення та зменшення часу на заповнення декларації, її обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.
Наразі, додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу. Зокрема, значна частина інформації, яка раніше заповнювалась в додатках тепер відображається в самій декларації.
Нагадаємо: фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 10 лютого 2016 року. В декларації, фізичні особи – підприємці разом з доходами від підприємницької діяльності декларують також іноземні та інші доходи.
Водночас, громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 01 травня 2016 року.
Нова форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 за № 859 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за № 1298/27743.
 
Оподатковуємо доходи у вигляді електронних грошей
Ринок електронних грошей в Україні зростає щороку. Електронні гроші вже встигли стати доволі популярними в нашій країні. Електронні гаманці використовують не тільки компанії, які ведуть бізнес в Інтернеті, але й ті, що надають послуги он-лайн. Електронні гроші конкурують і зі звичайними банківськими платежами, і з системами переказів, платіжними картками, а щодо окремих утримувачів – ще і з платіжними терміналами.
Електронний гаманець – це платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями з яким обліковуються на консолідованому картрахунку емітента і який дає змогу його держателю в межах установленого ліміту виконувати платіж за товари (послуги). Тобто фізична особа, яка одержує дохід у вигляді електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема виконувати безготівкові розрахунки. Фактично це гроші, які обертаються не у формі паперових грошей, а через впровадження у сферу розрахунків комп'ютерної технології та сучасної системи зв'язку.
Поряд з цим, відповідно до пп. 168.1.3 пп. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами розділу IV Кодексу окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу платника, подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податки до бюджету.
Звертаємо увагу на те, якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс. Деньги", PayPal, E-Gold та інші), об'єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *