Під головуванням директора Офісу реформ Руслана Панасюка відбулася робоча нарада щодо децентралізації.
Участь у заході взяли директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ Дмитро Дзвінчук, регіональний консультант з організаційно-правових питань Марія Баран, регіональний консультант із бюджетних питань Юрій Стефанчук та спостерігачі місії ОБСЄ Мірослав Демко та Андреас Сампсон.
Руслан Панасюк розповів про виконану роботу з громадами, які вже об´єдналися, а це – Печеніжинська (Коломийський район), Старобогородчанська (Богородчанський район) та Верхнянська (Калуський район) громади.
За його словами, найважливішим пріоритетом, який експерти ставлять перед собою, це не кількісний, а якісний показник об´єднання громад.
«Основне завдання представників Офісу реформ – це оптимальна та ефективна організація усіх галузей територіально об’єднаних громад, – наголосив Руслан Панасюк. – Ми активно шукаємо вирішення проблеми з десятьма територіальними громадами, які Кабінет Міністрів України не затвердив, стараємося створити інший формат для об´єднання».
Дмитро Дзвінчук додав, що через не до кінця відпрацьовану нормативно-правову базу, на яку повинні посилатися керівники, представники громад, після процесу децентралізації, зіткнулися з новими проблемами.
Марія Баран розповіла про те, що у своїй роботі експерти Офісу реформ використовували індивідуальний підхід до формування кожної з громад. Так, у гірських районах були деякі відхилення від умов методики формування громад, адже відстань двадцятикілометрової зони в горах має дещо інші особливості, ніж на рівнині. «Ми враховували те, що швидка допомога чи пожежна машина мають доїхати до населеного пункту за 25 хвилин» – повідомила регіональний консультант з організаційно-правових питань.
Мірослав Демко поцікавився селом Устеріки Верховинського району, через те, що громада села спочатку погодилася на приєднання, а потім відмовилася та навіть подала позов до суду.
Коментуючи ситуацію, Марія Баран повідомила, що мешканці села дали згоду на приєднання до Білоберізької громади, яка була утворена у листопаді минулого року. Тобто, складну процедуру об´єднання вони пройшли за власною згодою.
0 Коментарі