Модель Фонду енергоефективності презентували донорам та експертам
Розроблену модель Фонду енергоефективності презентували перед представниками донорських організацій.
Розроблену модель Фонду енергоефективності презентували перед представниками донорських організацій.
Це відбулося під час зустрічі членів робочої групи з питань утворення та функціонування Фонду. Учасники зустрічі наголосили, що тепер важливо якнайшвидше підготувати законодавче підґрунтя для повноцінного функціонування Фонду енергоефективності: внести зміни до чинного законодавства і ухвалити нові законодавчі акти.
«Зокрема, дуже важливо, щоб був ухвалений Закон «Про Фонд енергоефективності», який легітимізує існування та роботу цієї державної фінансової установи», — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард Кругляк. Він наголосив на важливості залучення фахових кадрів до роботи в регіонах, зокрема висококваліфікованих інженерів.
Представники робочої групи обговорили питання розподілу відповідальності у Фонді енергоефективності та можливість створення його відділень в регіонах. Вони опрацюють модель Фонду та до кінця поточного тижня нададуть свої коментарі та пропозиції.
Нагадаємо, що Фонд енергоефективності – це ключовий інструмент впровадження важливої для країни реформи енергоефективності, якою опікується Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. У лютому 2016 року він презентував концепцію Фонду, який дозволить перейти на європейську систему споживання енергоресурсів, скоротити споживання газу удвічі, зменшити витрати на субсидії на 30 млрд грн на рік і створити 100 тис. нових робочих місць.
Зараз робоча група з питань утворення та функціонування Фонду напрацьовує пропозиції щодо внесення змін до законодавства та створення підзаконних актів. Вони забезпечать утворення Фонду та його роботу, у відповідності із Національним планом дій з енергоефективності на період до 2020 року. Очолює робочу групу заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк, його заступником став голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.
До складу робочої групи також увійшли представники Проектного офісу Національної ради реформ, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, Представництва Європейського Союзу в Україні, Світового Банку, Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Європейського Інвестиційний Банку, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП, компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, «Укргазбанку», «Ощадбанку».
0 Коментарі