За підсумками засідання обласної регіональної платформи «Підвищення ефективності реформування інституту місцевого самоврядування шляхом змін до чинного законодавства» та навчального семінару «Актуальні питання функціонування об’єднаних територіальних громад» експерти Офісу реформ спільно з працівниками структурних підрозділів облдержадміністрації підготували пропозиції щодо врегулювання нормативно-правової бази з питань децентралізації, які буде спрямовано в Асоціацію міст України та Мінрегіону.
Пришвидшити внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади.
На законодавчому рівні внормувати порядок призначення виборів в ОТГ, які об’єднують населені пункти суміжних районів.
Забезпечити прийняття закону про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об'єднаних територіальних громад (законопроект 3510).
Забезпечити прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо механізму стимулювання подальшого процесу добровільного об’єднання територіальних громад» (законопроект 3638).
Розробити профільними міністерствами дорожні карти (алгоритм дій, методичні рекомендації) роботи відповідних структурних підрозділів ради ОТГ.
Затвердити на законодавчому рівні терміни, спосіб та обсяг передачі РДА повноважень і ресурсів для здійснення діяльності ОТГ у соціальних сферах (наприклад: передача особових справ дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які є на території громади та знаходяться на обліку у Службі у справах дітей РДА).
Затвердити державні стандарти якості надання публічних послуг, механізму проведення державного моніторингу процесу надання послуг, критерії оцінювання якості послуг.
Передбачити у державному бюджеті субвенцію на дошкільну освіту, оскільки відповідно до статті 3 Державна політика у сфері дошкільної освіти Закону України «Про дошкільну освіту»: 1. Держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття…. 2. Держава:забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах у межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) та обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.
Затвердити Державні програми розвитку культури та фізичної культури та спорту. Надати субвенцію (передбачити будь-який інший спосіб стимулювання розвитку спорту) з державного бюджету на розвиток олімпійських видів спорту та мистецьких колективів, які мають звання «народний (зразковий) аматорський колектив (студія)».
Провести розмежування джерел фінансування реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення після розподілу функцій між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням ОТГ.
Розробити інструкцію щодо фінансування перебування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян ОТГ в територіальних центрах соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.
Чітко розділити функції та підзвітність уповноваженого на ведення військового обліку в ОТГ із визначенням джерела фінансування посади відповідальної за ведення військового обліку. Прописати вимоги до кваліфікації таких працівників.
У сфері МНС врегулювати на законодавчому рівні питання розподілу повноважень, фінансування та передачі майна.
Внормувати питання щодо формування бюджету ОТГ з акцизного збору (заправки) (вважаємо нелогічною таку ситуацію, коли на території однієї ОТГ є 5 заправок, а в іншій – 0).
Затвердити порядок розробки та співфінансування Генеральної схеми планування територій ОТГ, оскільки ОТГ від управління Держгеокадастру не було передано таких планів.
0 Коментарі