Субсидії мають стимулювати впровадження енергоефективних заходів, — Секретаріату Європейського Енергетичного Співтовариства
Сьогодні ж в Україні субсидії стримують розвиток економіки країни. Адже вони стимулюють споживання електроенергії, зокрема, найзаможнішими верствами населення. Такий підхід руйнує економіку цінностей. Про це заявив директор Секретаріату Європейського Енергетичного Співтовариства Януш Копач під час круглого столу «Енергетичні субсидії в Україні та перші результати реформи», організованого Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України.
Януш Копач наголосив, що торік субсидії на підтримку заходів з енергоефективності в Україні склали лише 0,5% від обсягу субсидій, спрямованих на енергоспоживання. Він переконаний, що за умови зростання вартості енергії для людей, мають фінансуватися і заходи з енергоефективності.
Своєю чергою віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко поінформував, що наразі група аналітиків та юристів відпрацьовують питання створення Фонду енергоефективності, питання монетизації субсидій та питання системи взаєморозрахунків між учасниками ринку. Він також підкреслив, що бажаного результату в цьому питанні вдасться досягти, якщо до процесу реформування енергоефективності в Україні долучиться вся урядова система, заручившись підтримкою вищого політичного керівництва держави.
Януш Копач також підтримав позицію Віце-прем’єр-міністра щодо необхідності прийняти законів про вимірювання енергії, про відповідність третьому енергопакету, тощо.
«Необхідна політична воля, аби провести ці законопроекти через парламент. Субсидії – негативні для державних фінансів, оскільки держава витрачає на них 25% державного бюджету. Окрім того, є субсидії, приховані від державних фінансів. Приміром субсидії НАК «Нафтогаз України» – це приховані субсидії ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». Більшість зароблених грошей іде на субсидіювання енергоспоживання через НАК «Нафтогаз України». Саме тому ЄС прийняв рамковий законопроект, що передбачає розукрупнення Нафтогазу, розділення його на транспортування на видобуток і на постачання. Таким чином Нафтогаз буде конкурувати з іншими постачальниками газу в Україні», — наголосив європейський експерт.
На його думку, краща зброя проти будівництва «Північного потоку» — це розбудова довіри до реформ в Україні. «Це повинні розуміти новий Уряд і загалом усі учасники реформ в Україні», — підкреслив Януш Копач.
0 Коментарі