Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об’єднана ДПІ інформує:

Для отримання довідки про доходи за бажаний період фізична особа – платник єдиного податку подає декларацію з позначкою «довідково»

Для отримання довідки про доходи за бажаний період фізична особа – платник єдиного податку подає декларацію з позначкою «довідково»
Платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до фіскального органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.
Така податкова декларація не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.
Для отримання підприємцем – платником єдиного податку довідки про доходи за інший, аніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, декларація подається із позначкою «довідково».
В полі «місяць» поля 02 декларації через тире проставляється арабськими цифрами порядковий номер першого місяця й останнього місяця (включно), за який подається така декларація.
У полі «рік» поля 02 арабськими цифрами проставляється рік, за який подається така декларація.
Рішення щодо строків подання декларації з типом «довідково» приймається платником єдиного податку самостійно.
Зазначена норма визначена п. 296.8 ст.296 Податкового кодексу України.
 
Помилки попередніх років – як виправити
Надвірнянська ОДПІнагадує порядок виправлення помилок, що містяться у раніше поданій податковій звітності  з податку на прибуток.
Насамперед, звертаємо увагу, що згідно норм статті 50 Податкового кодексу України уточнюючий розрахунок до податкової декларації, в якій самостійно виявлено помилку. складається за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку, отож, наразі використовується форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств в редакції наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015р.  № 897 ( із змінами).
Виправлення самостійно виявлених помилок за період до 01.01.2015 року здійснюється в окремій уточнюючій декларації або у складі декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП.
Для самостійного виправлення помилок за новою формою декларації за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники мають право скористатися нормами п. 46.4 статті 46 Податкового кодексу щодо подання доповнення до податкової декларації, яке може бути складено за довільною формою. У такому випадку платник зазначає про цей факт у спеціально відведеному місці податкової декларації, а доповнення до декларації вважатиметься невід'ємною її частиною. В подальшому, таке доповнення буде використано податковою інспекцією при аналізі показників такої декларації.
 
Підприємці мають право здійснювати будь-яку діяльність, яка не заборонена законом
Підприємці мають право здійснювати будь-яку діяльність, яка не заборонена законом.
Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Згідно зі ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Перелік видів діяльності, які не має право здійснювати фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, визначений у ст. 4 Закону України від 7 лютого 1991 року № 698-ХІІ «Про підприємництво» зі змінами та доповненнями.
 
НадвірнянськаОДПІ про зміни в порядку здійснення контролю за експортними, імпортними операціями
Фахівці Надвірнянської ОДПІ інформують, що 17 червня 2016 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 16 червня 2016 року № 347 «Про затвердження змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями» (далі – Постанова № 347), якою внесено зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24 березня 1999 року № 136 (далі – Постанова № 136), щодо спрощення взаємовідносин між банками, клієнтами та державними органами.
Зміни внесено в частині:
– спрощення документообігу під час здійснення валютного контролю за експортними та імпортними операціями. Зокрема, банкам надано можливість поряд із паперовою формою використовувати електронну форму повідомлень для обміну інформацією, необхідною для здійснення контролю за експортними, імпортними операціями резидентів;
– врегулювання питання здійснення банками контролю за експортно-імпортними операціями клієнтів на підставі документів, складених відповідно до законодавства України в сфері електронної комерції. Зокрема, банкам надано можливість контролювати експортні, імпортні операції, які здійснюються з використанням електронних правочинів;
– надання можливості використовувати інвойс як документ, що засвідчує надання послуг;
– скасування обов’язкового надання клієнтами письмових підтверджень іноземного податкового органу про суму сплачених податків (зазначене підтвердження надаватиметься резидентом лише на вимогу банку).
Довідково: з оновленим текстом Постанови № 136  можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
 
До уваги громадян -платників земельного податку!
Відповідно до Податкового_кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які видають платникові до 1 липняпоточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, – повідомляють у НадвірнянськійОДПІ.
Сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто до 29 серпня  включно.
Нагадуємо, що фізичні особи – платники податків повинні сплачувати податки і збори через установи банків та поштові відділення.
Зокрема, фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.
Від сплати податку звільняються:
– інваліди першої і другої групи;
– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
– пенсіонери (за віком);  ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, передбачених у статті 281 Податкового кодексу України.
 
Щодо оподаткування додаткового блага у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2016 році – 689 грн.).
Разом з тим, пп. „е” пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Кодексу.
Підпунктом 164.5 ст. 164 Кодексу встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 – Сп), де К – коефіцієнт; Сп – ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.
Водночас, оподаткування військовим збором (далі – збір) доходів фізичних осіб  встановлено п. 161 підрозділу ХХ Кодексу.
Так, п. 161 підрозділу ХХ Кодексу визначено платників збору, об’єкти оподаткування, ставку, порядок нарахування, утримання та сплату (перерахування) збору до бюджету тощо.
При цьому нормами п. 161 підрозділу ХХ Кодексу застосування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ст. 164 Кодексу, не передбачено.
          Зазначена інформація викладена у листі ДФС України від 08.06.2016 № 12631/6/99-99-13-02-03-15,  розміщеному на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68595.html).
 
Особливості оподаткування об’єктів нерухомості, які перебувають у спільній власності
Цього року громадяни сплачуватимуть податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році. Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).
Як повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк, якщо об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, Кодексом визначено платників податку таким чином:
– якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
– якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
– якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб  за належну їй частку.
«Законодавством встановлено, що кожний громадянин, який має у власності квартиру, або житловий будинок, або змішані типи (квартиру і житловий будинок), в тому числі їх частки, має право на зменшення бази оподаткування податком. Якщо це окрема квартира або декілька квартир – на 60 метрів квадратних. Для житлового будинку (будинків) така пільга надається в розмірі 120 кв. метрів», – зазначив Павло Дроняк.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів  житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
              
 Змінено реєстраційні форми для отримання послуг електронного цифрового підпису
Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису затверджені наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 16.06.2016 №94 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» та набувають чинності з 01 липня 2016 року.
Форми реєстраційних документів попереднього зразка будуть прийматися віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС до 30 червня 2016 року включно.
Наказом затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм:
– Реєстраційна картка (для юридичної особи);
– Реєстраційна картка (для юридичної особи, зареєстрованої на території Донецької/Луганської областей, установчі документи якої втрачено);
– Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця);
– Заява про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа.
– Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки;
Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.
Нагадуємо, що підприємства, установи і організації усіх форм власності, а також фізичні особи мають можливість отримати посилені сертифікати відкритих ключів у ДПІ м.Івано-Франківська,  додаткова інформація в Центрі обслуговування платників податків Надвірнянської ОДПІ.
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *