Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Агропромислова галузь Прикарпаття має значні перспективи для розвитку

19 вересня голова райдержадміністрації Олександр Кеніз взяв участь в обласному виїзному семінарі-нараді на Городенківщині під керівництвом голови облдержадміністрації  Олега Гончарука. В заході також взяли участь голови райдержадміністрацій і керівники обласних установ та організацій з питань попередніх підсумків збирання ранніх зернових культур та прогнозу посіву озимих під урожай 2018 року. 

Делегація мала можливіть оглянути процес збору урожаю на полях району, зокрема, на підприємствах філії "Перспектив" ПрАТ "Зернопродукт МХП", ознайомився із технологією збирання соняшника, основним обробітком грунту. Окрім того, посадовці побували на елеваторному комплексі ПП "Агрофірма "Вільхівці".  

Спілкуючись із присутніми, Олег Гончарук підкреслив, що в сучасних умовах аграрії Івано-Франківщини активно впроваджують новітні технологічні методи посіву та збору урожаю, використовують сучасну техніку і обладнання. Разом з тим, спостерігається зацікавленість іноземних інвесторів у капіталовкладеннях саме у агропромислову галузь краю.

"Сьогодні аграрні господарства району інвестують значні кошти у розиток  підприємств. Йдеться про закупівлю модернізованої техніки, забезпечення комфортних умов праці тасоціальних стандартів для працівників. Все це є свідченням тому, що дана галузь має вагомі перспективи для розвитку, – зазначив Олег Гончарук. – Поряд з цим  залишається ряд проблем, без вирішення яких неможливо досягти успіху  у аграрній галузі. Це, зокрема, здійснення обліку сільськогосподарських земель, кооперації малих фермерських господарств, сприяння розвитку тваринництва".
 

      Довідково: за даними статистичної звітності в 2017 році всіма категоріями господарств Надвірнянського району зібрано  урожай с/г  культур  на площі – 2603 га,  з них озимих зернових  – 1651га в тому числі – 1292 га  пшениці, 338 га жита, 21 га  ячменю.  Середня урожайність зернових становить 36.4 цнт /га. що на 2.4ц більше в порівнянні з попереднім роком,  зібрано  картоплю на площі 5896 га  урожайність 150 цнт /га та  857 га овочів.
       Згідно прогнозованої структури посівних площ під урожай 2018 року по всіх категоріях господарствбуде посіяно озимих культур на площі – 1661 га, з них  1300 га озимої пшениці, 340 га озимого жита, 21 гаозимого ячменю, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах – 652 га озимини. На території району працюють два інвестори по обробітку землі ПСП “Оскар” та ТзОВ “Райз-Прикарпаття”.  Станом на 18 вересня ПСП «ОСКАР» вже посіяно 520га озимого ріпаку  
       Фермерськими господарствами району заключено угоди на постачання  сільгоспродукції (овочів)  для бюджетних установ (закладів освіти, медицини) та інших організації, які фінансуються за рахунок бюджетних асигнувань.
   На базі фермерського господарства “Лахманюка”с.Тисменичани  впроваджено інвестиційний проект по вирощуванню  малини, де посаджено в 2016 році  саджанців на площі 10 га землі, додатково створено 18 робочих місць.
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *