Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Акт Відновлення Української Державності

   

   

У четвер, 30 червня, у Надвірній  відбулися заходи з нагоди відзначення 75-ї річниці з дня проголошення Акту відновлення Української Держави. Урочистості розпочались виконанням Державного гімну України. У заходах взяли участь заступник голови РДА Богдан Зеленчук, голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, воїни УПА та АТО, громадськість.

  
Керівництво району та міста поклали квіти до пам’ятного знака Марти і Мирона Свідруків. Духовенство разом з присутніми помолилось за український народ та його долю. З історичною довідкою про події 30 червня 1941 року ознайомив методист відділу освіти РДА Олег Ковальчук.
Опісля для усіх запрошених відбулася мистецька програма за участі соліста районного будинку культури Віктора Чудновського, гурту «Заграва» та гурту «Горлиця» пнівського будинку культури.   
  
    
 

Довідка:
30 червня 1941 року у окупованому німцями Львові Похідною групою Організації українських націоналістів під керівництвом Ярослава Стецька разом з рештою політичних сил Західної України та главою Української греко-католицької церкви митрополитом Андреєм Шептицьким було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори підняли національний прапор, а жителів міста про проголошення Акту повідомила Львівська радіостанція. Окрім того, було обрано уряд країни – Українське Державне Правління під проводом Ярослава Стецька.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *