Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Акція “16 днів проти насильства”

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Під час проведення акції доцільно привернути особливу увагу до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада).

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Під час проведення акції доцільно привернути особливу увагу до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада).
          У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Історичною передумовою Дню стала подія, що відбулася в 1961 році в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.
У червні 1991 року Центр жіночого глобального лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини з 20 країн світу запропонували щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводити акцію 16 Днів проти гендерного насильства. З того часу понад 1000 організацій та осіб з понад 100 країн щорічно проводять акції в рамках однойменної кампанії, закликаючи до припинення усіх форм насильства проти жінок. З 2000 року цю ініціативу підтримує і Україна.
Основними завданнями акції є:
– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюютьсимволічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
 
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня
Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня
Міжнародний день волонтера
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня
Міжнародний день прав людини
 
В районі розроблено план заходів, які будуть проводитися за участю представників Надвірнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, районного центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти райдержадміністрації, Надвірнянського районного центру зайнятості, правоохоронних органів, та інших районних структур. До акції також долучаються загальноосвітні школи району, які братимуть участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсівдитячих малюнків та плакатів на тему: “Скринька добрих вчинків”, “Дитяче мистецтво проти насилля”; флеш-мобу “Синя стрічка”, “Хочу жити без війни”; годин спілкування на тему: “Ми проти насилля”, тренінгу на тему: “Хочу жити в мирі і злагоді”;  просвітницького заходу на тему: “Торгівля людьми: подбай про власну безпеку”.
Службою у справах дітей та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться профілактичні бесіди та роз’яснювальна робота в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, в сім’ях в яких виховуються неповнолітні діти. Також, районним центром зайнятості проводиться ряд інформаційних семінарів для безробітних, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості з гендерних питань.
 
 
Відділ праці та соціально-трудових відносин
управління соціального захисту населення
райдержадміністрації

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *