Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Андрій Троценко: Стратегія розвитку області повинна дати нам план дій на найближчих 10 років

 

news-image

 

news-image
Івано-Франківщина увійшла до п’ятірки пілотних областей, в яких за підтримки проекту Європейського Союзу буде створено стратегію регіонального розвитку до 2020 року.

Якщо раніше стратегічні плани розвитку окремих територій нашої держави розроблялися переважно представниками влади і науковцями, то наразі до роботи у цьому плані активно залучатимуться громадські інституції. Про це мовилося на спільному засіданні керівного комітету та робочої групи з розробки стратегії, яке відбулося в облдержадміністрації.

«Дуже важливо залучати до роботи зі створення стратегії якомога ширшу кількість людей, суб’єктів регіонального розвитку: представників влади, самоврядування, науки, бізнесу, – наголосив заступник керівника проекту «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрій Третяк. –Найосновніше – всі повинні зробити внесок у цю роботу. Якщо ми хочемо вступити з часом в Європейський Союз, повинні розвивати саме регіони».

Створення стратегії Прикарпаття, яке заплановано завершити до кінця року, фінансуватиметься за рахунок надходжень з державного бюджету, а також грантових коштів. Документ обов’язково буде підкріплений конкретним планом реалізації і дасть відповіді на запитання про те, яким чином область розвиватиметься економічно, враховуючи внесення змін до Конституції України щодо реформування роботи органів місцевого самоврядування і децентралізації влади.

«Ми повинні готуватися до того, що області будуть на самозабезпеченні, – вважає голова облдержадміністрації Андрій Троценко. – Це можливе завдяки потужному економічному розвитку. Стратегія розвитку області повинна дати нам план дій на найближчих 10 років».

Враховуючи соціально-економічний аналіз Івано-Франківської області, оприлюднений на засіданні, найбільш вагомими для розвитку Прикарпаття залишатимуться сільське господарство, лісова галузь, житлове будівництво. Область має перспективи видобутку сланцевого газу. Основні проблеми, які доведеться долати, стосуватимуться ремонту та будівництва доріг, збільшення кількості дошкільних закладів, залучення нових інвестицій.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *