Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Андрій Бойчук: Ми, як влада в області, чуємо потреби всіх людей

Про це сьогодні під час брифінгу для представників засобів масової інформації заявив голова обласної державної адміністрації Андрій Бойчук.

«Тема тарифів складна. Ми, як влада в області, чуємо потреби всіх людей. Зокрема, на минулому тижні я зустрівся з активною громадськістю, яка виходила на протести через тарифи як в Івано-Франківську, так і в області, щоб почути їхню думку щодо тарифної політики на енергоресурси, зокрема ціни на газ,- зазначив Андрій Бойчук. – Позицію громади ми обговорили спільно з експертами на ініційованому мною «круглому столі», який пройшов в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Ми передали керівництву держави напрацювання і в Києві нас почули. Вчора Уряд прийняв постанову про фіксування ціни на газ для уникнення спекуляцій газзбутами».

Своєю чергою заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Онищук розповіла про умови функціонування ринку газу, зокрема, проінформувала про можливість вільного вибору постачальників блакитного палива. Вона наголосила, що створення ринку газу є ключовим для наших міжнародних партнерів, зокрема, Світового банку та Європейського Союзу.

Згідно з рішенням Уряду, гранична ціна на газ для населення з 1 лютого 2021 року складатиме 6,99 гривень за кубометр, а вартість транспортування блакитного палива – 1,79 грн за кубометр. Зазначалося, що така ціна діятиме з 1 лютого до завершення карантинних заходів.

Проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш також роз’яснив причини окремих платіжок за газ і його транспортування. Він зазначив, що запроваджений ринок газу дає змогу споживачам укладати угоди щодо придбання блакитного палива із різними постачальниками, що створює цінову конкуренцію. Однак газова магістраль залишається єдиною, що зумовлено розподілом платежів за придбання та транспортування газу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *