Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Арсеній Яценюк про необхідність інвестицій в ГТС: “Ми можемо мати нову енергетичну мапу Європи”

Уряд України зробив усе, щоби партнери з ЄС та США інвестували в модернізацію української газотранспортної системи: «Тепер ми очікуємо не тільки економічних, а й політичних рішень наших західних партнерів. Для цього зроблені всі умови», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час публічного звіту Кабінету Міністрів України про сто днів діяльності в четвер, 12 березня.

Арсеній Яценюк нагадав, що Парламентом України ухвалений закон щодо модернізації і експлуатації української газотранспортної системи. Глава Уряду звернувся до західних партнерів: «Ви маєте можливість стати співакціонерами української газотранспортної системи».

«Країна себе може захищати не тільки військами, а й іноземними активами, які знаходяться на території держави. І ми можемо спільно взагалі мати нову енергетичну мапу Європи», – наголосив він.

Прем’єр-міністр назвав реформу енергетичного сектору країни однією з ключових.

Він підкреслив, що в рамках цієї реформи до кінця 2015 року необхідно максимально перейти на закупівлю газу з країн-членів Європейського Союзу та завершити розподіл НАК «Нафтогаз України» на три компанії.

Окрім того, Глава Уряду наголосив на необхідності «закачувати газ виключно в період найнижчої ціни» і зазначив, що цей період починається «буквально через місяць».

Арсеній Яценюк звернувся до Міністра енергетики та вугільної промисловості України ВолодимираДемчишина під час прес-конференції щодо ста днів діяльності Міністерства роз’яснити ситуацію щодо ціноутворення на газ: «Якби у нас не було газу власного видобутку, то тариф треба було би ставити не 3600 гривень, як зараз  по соціальній нормі, а 10 тисяч гривень».

Глава Уряду також звернувся до Володимира Демчишина роз’яснити питання щодо реформи НАК «Нафтогаз України», «як ми будемо збільшувати обсяги видобутку власного газу та диверсифікувати джерела енергопостачання».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *