Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Арсеній Яценюк: Уряд направить до Парламенту законопроект, який демонополізує ринок електричної енергії


 Уряд України схвалює та направляє до Парламенту проект закону про ринок електроенергії, який дозволяє демонополізувати ринок, дає змогу підприємствам заключати прямі договори з виробниками електроенергії, а громадянам в подальшому – самостійно обирати постачальника. Про це на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 2 березня, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

       Проект закону про ринок електроенергії, який запроваджує зрозумілі, прозорі та чесні механізми ринкових відносин в електроенергетичній галузі, представив на засіданні Уряду Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

       Арсеній Яценюк підкреслив, що ухвалення цього проекту дозволить демонополізувати ринок електричної енергії.

       Згідно з документом, громадяни України зможуть самостійно обирати постачальника електроенергії. Таким чином, зазначив Арсеній Яценюк, буде змога обрати постачальника з найбільш привабливим тарифним планом. Великі підприємства, у свою чергу,  отримають можливість заключати прямі договори з виробниками.

       Глава Уряду підкреслив, що законопроект також  дасть змогу створити конкуренцію серед виробників електроенергії:  «Вони всі будуть жорстко конкурувати за ціну і за обсяг (постачання)».

       Ухвалення цього закону, наголосив він, дозволить підвищити інвестиційну привабливість української електроенергетики: «Це вплине і на ціну енергетичних компаній, які будуть приватизуватися. Зразу виросте ціна».

       Арсеній Яценюк зазначив, що цей проект закону в цілому схвалений західними партнерами.

       Глава Уряду наголосив на важливості того, аби закон про ринок електроенергії повністю відповідав європейським нормам та виключав можливість ручного управління на ринку.

       Прем’єр-міністр доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості разом із Секретаріатом Кабінету Міністрів доопрацювати законопроект за 24 години: «Закон схвалюємо, відправляємо в Парламент, і очікуємо на всеосяжну підтримку українським Парламентом процесу реформ».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *