Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Авторитет імені: Степан Процюк

Степан Процюк вдруге цьогоріч відвідав надвірнянських шанувальників своєї творчості. Цього разу, 4 листопада, презентував новий роман «Десятий рядок». «В особі Степана Процюка маємо талановитого прозаїка, закоріненого в глибини національного і психологічного, який вже має свою тему і знає, як її розкрити. Маємо автора, який знає, чого хоче… Процюк є модерним автором, сиріч, сучасним… Можна лише твердити, що Степан Процюк як прозаїк не втомлюється самооновлюватися і змінюватися…» – пише, зокрема, Євген Баран у вступному слові до роману. 8-й роман письменника став подією в літературному процесі країни. В літературних колах роман назвали «антикомуністичним», мабуть, за те, що три головні герої роду Іванчишинів пройшли свою війну з системою. Але роман не тільки про це, а ще «…про неможливість пізнати непізнане й спізнати справжню любов до того, хто її насправді заслуговує. Перед вами… психологічний трилер, історія жахів, що наче є пасьянсом, який так і не зійшовся для трьох поколінь одного роду» (Лілія Максименко, автор передмови «Він просто йде»). А ще пані Лілія справедливо вважає, що «Десятий рядок» – для інтелектуалів і гурманів літератури, для підготовлених і освічених читачів», цей роман – «справжня література».

Відбулась цікаве, жваве спілкування з письменником. Модератор зустрічі Марта Кушнерчук, колеги по перу Роман Киселюк, Олександр Букатюк та інші висловлювали свої враження від роману, задавали питання. Степан Васильович з притаманною йому харизмою, манерою відповідав на питання, розповідав про роботу над романом, відзначив, що його тема була близька автору з дитинства, бо це доля його репресованого батька також.

Цей роман – великий творчий успіх письменника Процюка. Вітаємо автора і бажаємо нових здобутків на радість своїм шанувальникам.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *