Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Безробіття очима сільських жителів!

Зайнятість жителів села на сьогодні є чи не найважливішим завданням державної служби зайнятості, адже переважна більшість безробітних – це сільські мешканці. Тому проведення активної політики щодо сприяння самозайнятості працівників села здійснює держана служба зайнятості.

Зайнятість жителів села на сьогодні є чи не найважливішим завданням державної служби зайнятості, адже переважна більшість безробітних – це сільські мешканці. Тому проведення активної політики щодо сприяння самозайнятості працівників села здійснює держана служба зайнятості.
Фахівці Надвірнянського районного центру зайнятості організовують семінари «Служба зайнятості – працівникам села», де безробітні мають можливість ознайомитись з інформацією про професії, які користуються попитом на місцевому ринку праці, про підприємства, які функціонують на території району (сільської ради), про потребу в кадрах та перспективи створення робочих місць, а також мають можливість ознайомитися з напрямками підприємницької діяльності в аграрній місцевості.
22 вересня 2014 року був проведений семінар на дану тематику. Адже, сільське безробіття є проблемним питанням не тільки в окремих селах чи районах, а й у масштабах держави вцілому. Шляхи зменшення його рівня шукають і влада на місцях, і служба зайнятості, використовуючи економічні важелі впливу, розширюючи спектр послуг не тільки для безробітних, а й для жителів сільської місцевості загалом.
Вибір вакансій для безробітних жителів сільської місцевості обмежений, тому Надвірнянський районний центр зайнятості орієнтує їх на самозайнятість.
Безробітна, яка була присутня на семінарі поділилася думкою з іншими громадянами : чим більше людина знає, тим швидше вона адаптується до будь-яких ситуацій у житті. Тому участь у семінарі вважає для себе корисною, адже прийняла остаточне рішення відкрити власну справу.
Нині вона працює на громадських роботах, але вірить, що незабаром матиме і постійне місце роботи.
«Сподіваюся, що винеодмінно скористаєтесятими цінними рекомендаціями, які сьогодні отримали на семінарі» – заключним словом завершила виступ Зоряна Станіщук – заступник начальника відділу надання соціальних послуг.
Під час заходу безробітні також дізналися про стан місцевого ринку праці, перспективи працевлаштування селян, зокрема шляхом стажування безпосередньо на робочому місці, можливості тимчасової зайнятості, про роботу служби зайнятості щодо залучення безробітних у сферу самозайнятості та підприємницької діяльності, що відбувається з урахуванням потреб ринку праці та особливостей, притаманних розвитку інфраструктури району .
Також було наголошено, що пріоритетними напрямками ведення малого бізнесу для сільських мешканців є виробництво та переробка продуктів тваринництва, вирощування посадкового матеріалу овочевих та ягідних культур, а також надання побутових послуг населенню, зокрема ремонту побутової техніки, автомобілів, взуття, шиття одягу, перукарських послуг тощо. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *