Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Центр громадського здоров’я нагадує, які обстеження варто пройти у будь-якому віці та після 40 років

У будь-якому віці:

Огляд терапевта – один раз на рік.
УЗД органів черевної порожнини та малого таза – один раз на 1–2 роки.
Рентгенографія органів грудної клітки чи флюорографія за показами або щороку, згідно з потребами медогляду за місцем роботи.
Тестування на гепатити В, С і ВІЛ, якщо людина у групі ризику (був контакт із кров’ю чи біологічними рідинами; є часта зміна статевих партнерів, манікюр нестерильними інструментами тощо).
Огляд стоматолога – один або двічі на рік.
Огляд отоларинголога (лор) – один раз на рік.
Огляд гінеколога – один раз на рік, проведення ПАП-тесту – раз на три роки після 21 року.
Після 40 років:

Контроль тиску. Якщо є верхні межі норми, необхідно звернутися до лікаря для нормалізації показників і призначення лікування.
Електрокардіографія чи ехокардіографія покаже роботу вашого серця.
Вимірювання маси тіла та розрахунок індексу маси тіла – це дозволить побачити, чи немає ожиріння, адже це фактор ризику багатьох захворювань, серед яких серцево-судинні захворювання, цукровий діабет тощо).
Рівень холестерину.
Скринінг колоректального раку – щороку потрібно здавати аналіз калу на приховану кров і робити колоноскопію кожні 10 років. Зазвичай таке обстеження проводять після 50 років, але якщо є покази (сімейний анамнез чи ваш особистий), потрібно проходити таке обстеження раніше.
Огляд офтальмолога – один раз на два роки (або частіше) для попередження або діагностування на ранній стадії наслідків поширених патологій зору.
Жінкам – УЗД щитоподібної залози, органів малого таза, молочних залоз з обстеженням регіонарних лімфатичних вузлів, черевної порожнини та нирок – один раз на два роки.
Чоловікам – УЗД щитоподібної залози, черевної порожнини та нирок, передміхурової залози та брахіоцефальних артерій, оскільки чоловіки схильні до серцево-судинних захворювань – хоча б раз на два роки.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *