Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Чи безпечно дитині проходити вакцинацію під час епідемії грипу?

Якщо лікар виключає ймовірність того, що дитині загрожує рідкісний фактор ризику у зв’язку з вакцинацією, задавши стандартні запитання і виконуючи положення наказу Міністерства охорони здоров’я про причини перенесення вакцинації, немає жодних протипоказань до вакцинації під час сезонного спалаху грипу або іншого захворювання.

Насправді, для вашої дитини більш важливо пройти вакцинацію під час спалаху захворювання. Наприклад, якщо відбувається велика кількість випадків захворювання на кір, через додатковий ризик захворювання, дитині терміново слід зробити щеплення вакциною КПК (яке захищає від кору, паротиту та краснухи). Чим більше людей, котрі хворіють на інфекційні захворювання, які можна попередити вакцинацією, можуть потенційно контактувати з вашою дитиною, тим більше дитина потребує захисту. Батьки не повинні боятися, якщо їхня дитина пройде вакцинацію після зараження інфекцією, якщо симптоми її не проявилися (інкубаційний період). Немає жодної небезпеки того, що вакцина посилить вплив захворювання.

Наукові дослідження, в ході яких вивчалися наслідки одночасного введення різних комбінацій вакцин, показали, що рекомендовані вакцини однаково ефективні як в комбінації, так і окремо, і що такі комбінації не несуть підвищеного ризику розвитку побічних реакцій. Єдиний захід обережності, котрого повинен дотримуватися медичний працівник, який проводить щеплення: не робити більше одного уколу в одне і те ж саме місце. Це дозволить уникнути дискомфорту у місці щеплення.

Проведення декількох щеплень під час одного відвідування лікаря має дві практичні цілі. По-перше, дитина проходить імунізацію і, таким чином, отримує захист якомога раніше в уразливі перші місяці життя. По-друге, отримання декількох щеплень одночасно означає, що дитині доведеться менше відвідувати лікаря. Це є менш травматичним для дитини і дозволяє батькам заощадити час.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *