Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Чи варто робити кілька щеплень одночасно?

Вакцини бувають від однієї хвороби (від грипу чи коронавірусу, наприклад), від кількох хвороб одночасно – як КПК (кір, паротит, краснуха (рубелла) чи ДПК (дифтерія, правець, кашлюк) та від кількох різновидів одного збудника (вакцини від пневмококової інфекції, вірусу папіломи людини).

Як імунітет відповідає на вакцину?

Коли до нас потрапляє вакцина, відбувається тільки знайомство деяких клітин імунної системи зі складовими вакцини. Всі інші працюють як звичайно, тому ніякого перевантаження імунітету не відбувається.

А ось якщо ми захворіли, то імунна система стикається з навалою бактерій чи вірусів, які активно шкодять і тягнуть на себе всі ресурси. Часто віруси та бактерії “зумисно” пригнічують роботу імунної системи, чи оселяються в її клітинах і знищують їх, як-от в разі кору чи ВІЛ. Тому саме інфекційна хвороба імунну систему справді навантажує і може ослабити, а людину навіть вбити.

Дослідження показали, що використання багатокомпонентних чи полівалентних вакцин є безпечним та ефективним (https://bit.ly/40t0UIB). А ще – зручним. Тому робити одночасне щеплення від грипу та COVID-19 можна – в різні руки.

Щеплення живими вакцинами (проти вітряної віспи, ротавірусу, КПК, оральною поліомієлітною вакциною) можна робити в один день або з перервою в 1 місяць.

Робити щеплення від туберкульозу (БЦЖ) можна одночасно зі щепленням від гепатиту В або з будь-яким інтервалом між ними. В разі БЦЖ та решти вакцин потрібно витримати перерву в 1 місяць.

Тож полікомпонентними вакцинами щепитися водночас можна, а от хворіти навіть однією інфекційною хворобою не варто.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *