Чому райцентри Прикарпаття не дуже активно включаються в реформу децентралізації
Чому райцентри Прикарпаття не дуже активно включаються в реформу децентралізації та що може їх мотивувати до створення ОТГ?
Про це розповів керівник Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк в програмі «На часі» в ефірі «Каналу-402».
Сьогодні на Прикарпатті є лише одна працююча міська громада, яка була створена з центром в місті Тлумач та об’єднала велику частину сіл Тлумацього району навколо. Вже у вересні цього року, за спрощеною процедурою для міст обласного значення, об’єднану територіальну громаду утворило місто Коломия, приєднавши 4 сільські ради. І на завершальній стадії знаходиться процес створення Долинської об’єднаної територіальної громади, яка стане 32 ОТГ на Івано-Франківщині ще до завершення 2018 року.
«Сьогодні проблемою створення об’єднаних громад навколо райцентрів є відсутність налагодженого діалогу між містом і селом. Нема розуміння того, що це є дві рівних територіальних одиниці, які можуть взаємно одна одну доповнювати в умовах ОТГ. Село боїться, що місто забере його ресурс – землю, хоча саме село цим ресурсом сьогодні і не володіє, оскільки більша частина земель за межами населених пунктів поки не знаходиться у розпорядженні сіл. А місто, в свою чергу, не поспішає ті кошти, які принесла фінансова децентралізація, вкладати у розвиток сіл, а надає пріоритет вкладання коштів у міську інфраструктуру», – зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.
Окрім того, є ще й момент переваги особистого інтересу над загальними суспільними потребами та інтересами. Далеко не всі керівники готові сьогодні звільнити місце і пробувати робити новий формат, бути лідерами в ширшому територіальному об’єднанні.
0 Коментарі