Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Чим небезпечний кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма

     Кліщ – смертельно небезпечне комаха-паразит. З усієї кількості рознощиками вірусів є лише 10-15% кліщів. При цьому смертельних випадків фіксується лише один на сімнадцять інфікованих пацієнтів. Звичайно, статистика-статистикою, але краще неприємностей такого роду все ж уникати. Для цього необхідно знати і дотримуватися деяких правил, які допоможуть вчасно запобігти трагічним наслідкам.

     Кліщ – смертельно небезпечне комаха-паразит. З усієї кількості рознощиками вірусів є лише 10-15% кліщів. При цьому смертельних випадків фіксується лише один на сімнадцять інфікованих пацієнтів. Звичайно, статистика-статистикою, але краще неприємностей такого роду все ж уникати. Для цього необхідно знати і дотримуватися деяких правил, які допоможуть вчасно запобігти трагічним наслідкам.

Чим небезпечний кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма?

   Укус кліща загрожує такими захворюваннями, як кліщовий енцефалітта хвороба Лайма (Лаймборреліоз, кліщовий бореліоз).
   Кліщовий енцефаліт – вірусне захворювання, в основному вражає центральну нервову систему і протягом декількох днів, близько тижня, здатне привести до летального результату. Захворювання негативно позначається на сірій речовині і корі головного мозку, а також спинному мозку, що відповідає за опорно-рухові функції організму.
     Хвороба Лайма – інфекційне трансмісивні захворювання, що викликається, як правило, бактеріями спірохет (бореліями) і розноситься кліщами. Зазвичай воно проявляється у вигляді ураження шкіри, центральної нервової та опорно-рухової системи, може призвести до лайм-артриту і серйозних хвороб серця. Після перенесення захворювання можливі рецидиви.

Симптоми кліщового енцефаліту та хвороби Лайма

    Симптоми захворювання кліщовим енцефалітом: почастішали головні болі, жар до тридцяти дев'яти-сорока градусів, ломота в тілі. Інкубаційний період вірусу становить від двох до чотирьохтижнів. Симптоми захворювання хворобою Лайма: з'являється подразнення у вигляді дрібного висипу (почервоніння) навколо вогнища укусу в діаметрі приблизно десяти-п'ятнадцяти сантиметрів, сильно свербить. Інкубаційний період даної інфекції близько місяця, але відомі випадки, коли хвороба починала проявляти себе тільки через дев'ять місяців.

     Як захистити себе від енцефалітного кліща?

    В основному кліщ нападає на свою жертву, сидячи на траві або невисоко на гілках дерев і чагарників. Коли людина, яка проходить повз, зачіпає рослину, кліщ попадаєна одяг. Паразит поширений в листяних лісах і, навіть якщо ліс змішаний, то кліщ вибере листяну його частину.
   Що ж потрібно робити, щоб уникнути укусу кліща? Збираючись у похід правильно вибирайте свій одяг. Верхній одяг – куртка, сорочка, вітровка – повинні бути з довгими рукавами, щільно облягатизап'ястя. Всі гудзики повинні застібатися до самого коміра. Дуже зручно застосовувати одяг з капюшоном, таким чином, ви захистите голову. Вітровка або сорочка повинна бути заправлена в брюки, які в свою чергу заправляються в черевики або чоботи.Основна умова – залишити якомога менше відкритого шкірного покриву.
     Кліщ ніколи не нападає відразу. Спочатку він чіпляється за одяг, а потім, протягом від півгодини до декількох годин повзає, пробираючись крізь складки одягу і вибираючи найбільш зручне місце для укусу. Такими місцями найчастіше бувають ніжні і теплі ділянки шкіри. Необхідно, також періодично стріпувати одяг. При зупинці на нічліг не забудьте про намет, якийнеобхідно оглянути ще до настання сутінок.Повернувшись із лісу додому, зніміть з себе весь одяг, прийміть душ, огляньте себе на випадок попадання непоміченого кліща. Не забудьте оглянути і протрясти одяг.

Як правильно видалити кліща?

      Якщо кліщ все ж таки присмоктався, його необхідно витягти зі шкіри. Робити це потрібно максимально обережно. Ні в якому разі не можна його тиснути нігтями або пінцетом, розчісувати і намагатися висмикнути силою. У таких випадках виникає велика небезпека того, що кліщ впорсне в організм велику порцію своєї слини, а з нею і інфекцію.
У домашніх умовах рекомендують видаляти кліща різними способами, в тому числі і «дідівськими».
       Видалити кліща з тіла можна, якщо капнути на нього що-небудь жирнее, наприклад олією абобудь-яким спиртовим розчином.
       Перший спосібвзятися за нього і, не поспішаючи, спробувати витягнути його з шкіри.
      Другий спосіб. Взятися за кліща пінцетом, намагаючись вхопитися біля самого місця контакту, і обертальними рухами спробувати його дістати. 
       При вдалому видаленні кліща, не намагайтеся його розчавити, розрізати і т.п. Руки після вилучення паразита настійно рекомендується помити будь-яким миючим засобом.
        Якщо не впевнені в тому, що зможете видалити кліща самостійно, рекомендуємо звернутися в найближчий травмпункт. Якщо все погано, негайно вирушайте в поліклініку до лікаря-інфекціоніста.
        Враховуючи нетривалий інкубаційний період захворювань, баритися не варто: на кону ваше здоров'я, ваше життя.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *