Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Влада району розглянула проблемні питання об’єднаних територіальних громад

  Робочу нараду з головами об’єднаних територіальних громад провів 11 травня 2018 року голова райдержадміністрації Олександр Кеніз та голова районної ради Іван Гурмак. В нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, керівник апарату РДА Микола Кравчук, начальник міжрайонного управління у Надвірнянському районі та м. Яремчому ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області Іван Забронський, начальник Надвірнянського міськрайонного відділу з питань пробації Роман Костриба, заступник Надвірнянського відділу державної виконавчої служби Тарас Римарук, керівники структурних підрозділів РДА,головні розпорядники коштів районного бюджету, голови ОТГ Ланчинської, Делятиської селищної та Переріслянської сільськоїрад – Володимир Попович, Богдан Клим’юк та Іван Мельник.
На порядок денний засідання було винесено ряд питань, що виникли в процесі діяльності новостворених громад. Зокрема, обговорено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів з метою передачі з державної власності у комунальну власність ОТГ. За інформацією Івана Забронського до 01 липня 2018 року Держгеокадастр має провести інвентаризацію земель у трьох громадах Переріслянській, Ланчинській та Делятинській.
Стан перерахування медичної субвенції з ОТГ в ЦРЛ Надвірнянського району. Заборгованість по медичній субвенції  та забезпеченість закладів охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги в новоутворених ОТГ комп’ютерною технікою. Стан  підписання декларацій між пацієнтами та лікарями доповів головний лікар ЦРЛ Сергій  Ємельянчук.
Перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук інформував про організацію робіт по знищенню борщівника Сосновського на сільськогосподарських угіддях ОТГ. Рекомендовано  головам ОТГ звернутися із запитом до райдержадміністрації щодо виділення пального для боротьби з борщівником Сосновського.
Виконання суспільно-корисних робіт щодо порушників, які злісно ухиляються від сплати аліментів. За словами Романа Костриби на даний час Цуцилівська, Лоївська, Парищанська, Гвіздська, Саджавська, Стримбівська, Верхньомайданська, Бистрицька, Середньомайданська, Тисменичанська, Каміннецька, Краснянська сільські та Битківська селищна ради Надвірнянського району погодили переліки об’єктів та види оплачуваних суспільно-корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт.
Всі інші керівники місцевих рад району надали усні та письмові відповіді, що  питання про погодження переліку об’єктів та видів оплачуваних суспільно корисних робіт будуть  розглядатись на найближчих чергових сесіях, виконавчих комітетах місцевих рад після чого рішення чи розпорядження будуть надані до Надвірнянського МРВ з питань пробації. Відповідно до ст.325-3 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» на власника підприємства, установи, організації за місцем виконання порушником суспільно-корисних робіт покладається погодження з органом пробації переліку об’єктів, на яких порушники виконують суспільно-корисні роботи, та види таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення орган пробації про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу ДВС для подальшого погашення заборгованості.
За умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, відповідальна особа на підставі ст. 282 Кримінального кодексу України буде притягнута до кримінальної відповідальності.
Про продовження виплат Переріслянською, Ланчинською та Делятинською об’єднаними територіальними громадами грошових допомог учасникам АТО, які передбачені у районній Програмі, затвердженій рішенням районної ради від 18.02.2016 № 122-4/2016, компенсації за наданні соціальні послуги відповідно до постанови КМУ від 29.04.2004 № 558, та надання пільг на житлово-комунальні послуги, на придбання твердого (рідкого) пічного палива і скрапленого газу деяким пільговим категоріям громадянам доповів начальник управління соціального захисту райдержадміністрації  Ярослав Гундяк. Він зазначив, що учасниками АТО, які проживають у населенних пунктах, які входять до складу Переріслянської сільської ради ОТГ (загальна сума виплат 19000 грн), учасниками АТО, які проживають у населених пунктах, які входять до складу Ланчинської селищної ради ОТГ (загальна сума виплат 7500 грн), учасниками АТО, які проживають у населених пунктах, які входять до складу Делятинської селищної ради ОТГ(загальна сума виплат 101500 грн). Переріслянською, Ланчинською та Делятинською ОТГ подано листи щодо прийнятих рішень для надання зазначених допомог учасникам АТО. Зокрема,Переріслянською сільською радою ОТГ будуть відшкодовані кошти районному бюджету для проведення зазначених виплат, Ланчинською селищною радою ОТГ може бути розглянуто питання щодо відшкодування коштів районному бюджету для проведення зазначених виплат, Делятинською селищною радою ОТГ прийнято свою Програму, якою передбачено надання грошової допомоги учасникам АТО. Для проведення додаткової виплати бійцям-добровольцям районному бюджету буде надана субвенція в сумі 5000 грн.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться нарахування компенсації фізичним особам за наданні соціальні послуги відповідно до постанови КМУ від 29.04.2004 № 558. Орієнтовна потреба в коштах для проведення виплати компенсації на 2018 рік по ОТГ становить:
Переріслянська ОТГ – 21944,68 грн;
Делятинська ОТГ – 23608,42 грн;
Ланчинська ОТГ – отримувачів компенсації немає.
Окрім того, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації направлено ОТГ листи щодо надання пільг на житлово-комунальні послуги, на придбання твердого (рідкого) пічного палива і скрапленого газу деяким пільговим категоріям громадянам, а саме: особам з інвалідністю І, ІІ групи по зору, дітям з інвалідністю по зору, реабілітованим.
Виконкомом Ланчинської селищної ради ОТГ прийнято рішення щодо відшкодування коштів для надання пільг особам з інвалідністю І, ІІ групи по зору, дітям з інвалідністю по зору з січня 2018 року.Делятинською селищною радою ОТГ направлено лист гарантування щодо відшкодування коштів для надання пільг особам з інвалідністю І, ІІ групи по зору, дітям з інвалідністю по зору, реабілітованим з січня поточного року. Переріслянською сільською радою ОТГпільги не нараховуються.
Комунальними службами проводиться нарахування пільг з січня поточного року.
Питання охорони культурної спадщини взяти на особистий контроль головам Ланчинської, Делятиської селищної та Переріслянської сільської рад, організувати роботу Переріслянської та Делятиської ОТГ щодо підтвердження звання «народний аматорський» колектив та впорядкувати квиткове господарство в клубних установах.
За результатами наради надано відповідні доручення окремим виконавцям.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *