Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Власники нерухомого майна поповнили бюджети місцевих громад майже 11 мільйонами гривень податку

 
Місцеві бюджети Івано-Франківщини протягом січня-лютого 2018 року отримали в розпорядження 10,8 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з яких 9,7 млн грн сплатили юридичні особи та 1,1 млн – фізичні особи. Про це повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

 
Місцеві бюджети Івано-Франківщини протягом січня-лютого 2018 року отримали в розпорядження 10,8 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з яких 9,7 млн грн сплатили юридичні особи та 1,1 млн – фізичні особи. Про це повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
За минулий рік до місцевих бюджетів Прикарпаття надійшло 53 млн грн податку на нерухоме майно. Із загальної суми 37 млн грн перерахували власники нерухомості – юридичні особи та 16 млн грн – фізичні особи.
Нагадаємо, у 2018 році податок на нерухомість нараховуватиметься фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості за звітний 2017 рік.
Так, підпунктом 266.5.1 Податкового кодексу України передбачено, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування.
Мінімальна заробітна плата на 01.01.2017 року визначена у розмірі 3 200,00 грн. Отже, граничний розмір ставок, передбачений для розрахунку податку в 2018 році за звітний 2017 рік, не повинен перевищувати 1,5 %, або 48,00 грн за 1 м2 бази оподаткування.
Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 статті 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Підпунктом 266.4.1. п. 266.4 ст. 266 ПКУ визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.
Також, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) (п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).
Водночас, п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *