Прикарпатський університет допомагає місцевому самоврядуванню реалізувати концепцію розвитку регіону
![](http://nadrdawp.test/wp-content/uploads/2018/05/7uijht6tyuiol.jpg)
Учасники зустрічі отримали корисну інформацію про конкретні механізми та шляхи отримання коштів Європейського Союзу на прикладі нині існуючих конкурсів у Польщі для вищих навчальних закладів, проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна в перспективі до 2020 року.
«Сьогоднішня зустріч – це наша спільна ініціатива, це крок до того, щоб поєднати науку з тими завданнями, які зараз стоять перед місцевим самоврядуванням. Ми хочемо реалізувати концепцію, притаманну європейським університетам – займатися не лише освітою та навчанням, але й допомагати розвиватися регіонам, в яких ми живемо», – зазначив під час зустрічі Ігор Цепенда.
Лешек Буллер, директор Центру європейських проектів, детально розповів про діяльність центру, реалізацію програм та проектів в напрямку міжнародного співробітництва. Зокрема, про Програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, яка діє вже 15 років та фінансується Європейським Союзом у рамках політики сусідства. Він також висловив зацікавленість у співпраці з науковцями та органами місцевого самоврядування.
Лоліта Гедо, експерт спільного технічного секретаріату Програми, поінформувала учасників зустрічі, що бюджет Програми на 2014-2020 роки становить 183 млн євро і побудований на чотирьох тематичних цілях: спадщина, доступність, безпека та кордони. У цьому контексті вона звернула увагу на фінансування трьох типів проектів: великі інфраструктурні, регулярні та мікропроекти. Щодо останніх, то варто зазначити, що конкурсний набір проходитиме з 1 серпня по 31 жовтня поточного року. Експерт також розповіла, що для фінансування проектів найбільша сума становить 60 тисяч євро, а найменша – 20 тис. євро. Кожному із аплікантів надається до 12 місяців для реалізації ідеї. Для цього заявник отримує 85% коштів до початку втілення проекту.
Для учасників зустрічі було проведено практичний семінар щодо подання заявок, оформлення відповідних аплікацій, складання та надання документів на проекти та гранти ЄС з питань місцевого і регіонального розвитку.
Представники об’єднаних територіальних громад заявили про велику користь заходів такого роду та висловили сподівання на плідну співпрацю з університетом та європейськими фондами. «Ми хочемо навчитися налагоджувати транскордонну співпрацю. Найактуальніше для нас це дороги. Також у нас є багато проектів, які стосуються дошкільних навчальних закладів, шкіл, вуличного освітлення тощо. Ми намагаємося робити якомога більше для нашої громади. Сподіваємося, що такі зустрічі допоможуть нам знайти партнерів», – зазначила Віра Пасічняк, начальник загального відділу Войнилівської ОТГ.
Зазначимо, організатором заходу виступив проектно-освітній центр «Агенти змін» Прикарпатського національного університету.
«Сьогоднішня зустріч – це наша спільна ініціатива, це крок до того, щоб поєднати науку з тими завданнями, які зараз стоять перед місцевим самоврядуванням. Ми хочемо реалізувати концепцію, притаманну європейським університетам – займатися не лише освітою та навчанням, але й допомагати розвиватися регіонам, в яких ми живемо», – зазначив під час зустрічі Ігор Цепенда.
Лешек Буллер, директор Центру європейських проектів, детально розповів про діяльність центру, реалізацію програм та проектів в напрямку міжнародного співробітництва. Зокрема, про Програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, яка діє вже 15 років та фінансується Європейським Союзом у рамках політики сусідства. Він також висловив зацікавленість у співпраці з науковцями та органами місцевого самоврядування.
Лоліта Гедо, експерт спільного технічного секретаріату Програми, поінформувала учасників зустрічі, що бюджет Програми на 2014-2020 роки становить 183 млн євро і побудований на чотирьох тематичних цілях: спадщина, доступність, безпека та кордони. У цьому контексті вона звернула увагу на фінансування трьох типів проектів: великі інфраструктурні, регулярні та мікропроекти. Щодо останніх, то варто зазначити, що конкурсний набір проходитиме з 1 серпня по 31 жовтня поточного року. Експерт також розповіла, що для фінансування проектів найбільша сума становить 60 тисяч євро, а найменша – 20 тис. євро. Кожному із аплікантів надається до 12 місяців для реалізації ідеї. Для цього заявник отримує 85% коштів до початку втілення проекту.
Для учасників зустрічі було проведено практичний семінар щодо подання заявок, оформлення відповідних аплікацій, складання та надання документів на проекти та гранти ЄС з питань місцевого і регіонального розвитку.
Представники об’єднаних територіальних громад заявили про велику користь заходів такого роду та висловили сподівання на плідну співпрацю з університетом та європейськими фондами. «Ми хочемо навчитися налагоджувати транскордонну співпрацю. Найактуальніше для нас це дороги. Також у нас є багато проектів, які стосуються дошкільних навчальних закладів, шкіл, вуличного освітлення тощо. Ми намагаємося робити якомога більше для нашої громади. Сподіваємося, що такі зустрічі допоможуть нам знайти партнерів», – зазначила Віра Пасічняк, начальник загального відділу Войнилівської ОТГ.
Зазначимо, організатором заходу виступив проектно-освітній центр «Агенти змін» Прикарпатського національного університету.
0 Коментарі