Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прикарпатським забудівникам розповіли про нове законодавство у системі державного архітектурно-будівельного контролю

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, за участю заступника голови ОДА Ярослава Паранюка відбулася нарада із забудовниками Прикарпаття.

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, за участю заступника голови ОДА Ярослава Паранюка відбулася нарада із забудовниками Прикарпаття.

Участь у заході взяли заступник начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Кирило Іванюк, представники департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації, керівники територіальних органів Держархбудінспекції.

За словами Марії Савки, на сьогодні будівельна галузь відіграє важливу роль у формуванні господарського комплексу області, адже саме на неї припадає шоста частина економічного приросту. Минулого року загальний обсяг робіт виконаних будівельними організаціями склав 1,9 млрд гривень. За темпами зведення в експлуатацію житла область посіла 13 місце. Левову частку при розподілі обсягів виробництва, – а це 68 відсотків, – склало нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення будівель. 23 відсотки –  капітальний ремонт, 9 відсотків – поточний ремонт житла. Управлінець також відзначила, що впродовж 2017 року дещо знизилися темпи будівництва житлового фонду. Натомість, є приріст щодо зведення нежитлових приміщень. Окрім того, на 26 відсотків зросло будівництво інженерних споруд.

Серед проблемних питань галузі, на думку Марії Савки, є нестача кваліфікованих кадрів, які через недостатній рівень заробітної плати часто виїжджають працювати закордон, а також прогалини у системі законодавства.

На переконання Кирила Іванюка, на сьогодні вже є певні позитивні зміни у системі державного архітектурно-будівельного контролю, що дозволяє полегшити процес отримання дозвільної документації на початок виконання будівних робіт. Також на законодавчому рівні мінімізовано можливості маніпуляцій у даній сфері, оскільки при виконанні робіт третьої категорії складності будівництва забудівники відтепер повинні надавати Держархбудінспекції ліцензію на здійснення будівельних робіт і експертизу.

Розповів Кирило Іванюк і про дотримання нормативних вимог та проектних рішень при облаштуванні об’єктів соціальної інфраструктури і об’єктів  громадського призначення засобами доступності для осіб з інвалідністю. Йшлося і про вирішення питань органів місцевої влади під час процесу децентралізації у системі державного архітектурно-будівельного контролю.

Зі свого боку представники будівельних компаній Івано-Франківщини розповіли про труднощі щодо ведення діяльності, обговорили пропозиції щодо можливого законодавчого врегулювання проблемних питань.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *