Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Юрій Стефанчук: Передача земель ОТГ забезпечить наповнення їх бюджетів та сприятиме розвитку інфраструктури

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук взяв участь в інформаційному семінарі для секретарів міських рад Прикарпаття – «Енергоефективна громада, на прикладі м. Долини». Захід відбувся з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України у співпраці з Долинською міською радою.

Виступаючи перед учасниками семінару, він наголосив: «Сьогодні головною метою регіонального відділення Асоціації міст України є проведення практичних заходів з метою допомоги працівникам органів місцевого самоврядування та напрацювання рекомендацій  міністерствам і парламентарям щодо удосконалення законодавчої бази в період реформ. Адже спроможні міста, селища, села та ОТГ – запорука успішного впровадження секторальних реформ. Дуже важливо, щоб якомога швидше було схвалено законопроект № 2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування», до якого долучилися експерти АМУ і який насправді сьогодні є вимогою часу (впровадження децентралізаційної реформи), а  не забаганкою мерів. Законопроект №6466 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення»  у період, коли головною ідеєю реформ, є просторове планування території та ефективне використання ресурсів є викликом для законодавців».

Також Юрій Стефанчук наголосив на важливості урядового розпорядження  «Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад». «На Прикарпатті з 1 січня цього року в нових бюджетних умовах працює 23 ОТГ, які дотепер не мали можливості належного просторового розвитку, оскільки землі поза межами населених пунктів не були у їх власності, – звернув увагу експерт. Також він наголосив, що саме Асоціація міст України відстояла позицію щодо необхідності передачі земель поза межами населених пунктів об'єднаним громадам. За словами Юрія Стефанчука, це забезпечить наповнення бюджетів ОТГ та сприятиме розвитку їх інфраструктури. 23 ОТГ Прикарпаття отримають у комунальну власність понад 11 тис. гектарів землі. На нині уже розпочато інвентаризацію земель, першим семи об'єднаним громадам передано землі сільгосппризначення.

«До сьогодні ОТГ не мали впливу на встановлення податку від оренди землі.  А Держгеокадастр не зацікавлений в тому, щоб збільшувати місцеві бюджети. Відтепер ОТГ будуть укладати договори з орендарями. Для цього потрібно переглянути грошову оцінку земель поза межами населених пунктів, що дозволить громадам аргументувати ціну орендарям. Адже орендарі – це платники податків, і кошти від оренди землі будуть для ОТГ як додатковий ресурс подолання проблем, що є в громадах». – зазначив Юрій Стефанчук. Все ж, вважає експерт, урядове розпорядження не вирішує усіх питань передачі земель громадам. Адже це стосується тільки земель сільськогосподарського призначення, є інші цільові землі, які не передають ОТГ. Тому дуже важливо прийняти закон, який би регулював це питання.

Також Юрій Стефанчук подякував очільнику Долини Володимиру Гаразду і представникам секції секретарів ОМС, яка діє при Івано-Франківському РВ АМУ,за можливість обмінюватися досвідом та представлення кращих практик, що є неоціненним ресурсом інтелектуальної власності, яка стає фундаментом розвитку громад.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *