Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як уберегтися від пожеж у природних екосистемах

 
В управлінні ДСНС в області відбулася прес-конференція на тему «Попередження пожеж в природних екосистемах» для представників регіональних і центральних засобів масової інформації.

 
В управлінні ДСНС в області відбулася прес-конференція на тему «Попередження пожеж в природних екосистемах» для представників регіональних і центральних засобів масової інформації.

У заході взяли участь начальник управління ДСНС в області Володимир Чернецький, начальник екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Стефурак, начальник відділу управління превентивної діяльності  ГУ НП в області Ігор Влашин, начальник відділу захисту лісу і мисливства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Поціхович.

Зазначалося, що з початку року на Івано-Франківщині виникло 848 пожеж, а це на 41,6 відсотки менше, ніж за аналогічний період минулого року. Від пожеж загинуло 24 особи, 19 осіб під час пожеж отримали травми, з них одна дитина. Економічні втрати від пожеж становлять 80 млн 139 тис. грн. У 2018 році пожежно-рятувальними підрозділами на пожежах врятовано 17 осіб та матеріальних цінностей на суму 33 млн грн.

З початку цього року пожежно-рятувальними підрозділами області здійснено понад 260 виїздів на гасіння пожеж в природних екосистемах. Ліквідовано загорання на площі понад 25 га, при цьому завдано збитків державі на суму близько 13 млн грн. 

Найбільшу кількість таких пожеж зареєстровано в Тисменицькому, Долинському, Галицькому, Калуському, Коломийському,  Надвірнянському районах та на території Івано-Франківської міської ради. Основними причинами виникнення таких пожеж є необережне поводження громадян з вогнем.

У свою чергу, начальник екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Стефурак зазначив, що впродовж минулого року державними інспекторами з охорони навколишнього середовища за порушення правил пожежної безпеки в природному довкіллі до адміністративної відповідальності було притягнуто 12 осіб на загальну суму штрафів 3315 грн.

А загалом, відповідно до ст.77 Кодексу України про  адміністративні правопорушення, випалювання  сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів  державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища карається штрафом громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів, а посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів, а порушення вимог  пожежної безпеки в лісах –  штрафом громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів, і посадових осіб – від 15 до 50.

Начальник відділу управління превентивної діяльності  ГУ НП в області Ігор Влашин,  зазначив, що групи реагування патрульної поліції, які найбільше контактують з населенням, мають виявляти такі факти і реагувати на них. Також дільничні проводять роз’яснювальну роботу з людьми щодо недопустимості спалювання сухої трави та залишків рослинності, ними. На цю тему проведено спільні наради з органами місцевого самоврядування і проводиться цілодобовий моніторинг таких ситуацій.

Начальник відділу захисту лісу і мисливства обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Поціхович зазначив, що пожежі в екосистемах завдають і значної шкоди підприємствам лісового господарства, коли вогонь з городів та полів перекидається на лісові масиви. Тож ними проводяться відповідні заходи щодо недопущення таких пожеж. Це і створення мінералізованих смуг вздовж лісових масивів, що межують з сільськогосподарськими угіддями, укомплектованість підприємств протипожежним інвентарем. Крім того, здійснюється щоденне патрулювання лісових масивів працівниками лісової охорони і цілодобове чергування членами рейдових бригад, ряд інших важливих заходів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *