Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інтереси, здібності, схильності та їх роль в майбутньому професійному самовизначенні школярів

 

 
Вдало обрана професія для людини – важливий крок до самостійного вирішення проблеми працевлаштування.Захоплюватися своєю спеціальністю, роботою, працею, приносити користь суспільству, державі, разом з тим отримаючи матеріальну винагороду – одне із вимог щодо вірного вибору професії. З дитинства кожна людина мріє про хорошу роботу, цим самим приносячи радість і натхнення собі та оточуючим. Кожна професія по-своєму цікава, індивідуальна, неповторна. Адже вкласти душу  у вибраний фах, поєднавши разом талант, уміння, витримку, зосередженість – це свого роду мистецтво, яке характеризує індивідуальність особистості, говорить про її неповторність, інтелект, світосприйняття.
 Змалку дитина мріє бути чи то  вчителем, чи перукарем, чи продавцем, бо у кожної – дар або талант,закладений  з народження,і  закріплюється у процесі трудових навичок протягом життя. До чого людина прагне змалку,-те може збутися в майбутньому, тобто мрії реалізуватися.
Самостійно визначитись кожному учневі у приналежності до певного виду  професії за бланковою методикою Е. Клімова,  індивідуально визначити свій підхід до вибору спеціальності з урахуванням своїххарактерів, звичок, смаків, інтересів, актуальністю  попиту професій на локальному ринку праці з метоюпрацевлаштування- така мета роботи з школярами Парищенської ЗОШ І-ІІІст.під час проведення профорієнтаційних уроків 25-26 квітня 2018 року фахівцем з профорієнтації Надвірнянської філії Івано-Франківського ОЦЗ Анжелою Ментинською.
Школярі опрацьовували основну формулуправильного вибору професії: Хочу-Можу-Треба, визначали професії, яких потребує місто(наш регіон), брали участь у вправі“Чи знаєш ти все про себе щодо вибору майбутнього фаху?”, відповідали на питання «Чи користується обрана Вами професія попитом на ринку праці?», визначали помилки при виборі професії, розгадували анаграми та слухали цікаві притчі.
Заходи пройшли в цікавій невимушеній атмосфері. Учні заглибилися в поняття «професії» та спробували кожен для себе ще раз переглянути позицію свого вибору, бо приналежність до певної професії – це одна з багатьох суспільних ознак людини, поруч із національною чи сімейною приналежністю,аобрати собі професію – значить не тільки вибрати собі роботу, але й бути  прийнятим  до певної групи людей з її етичними нормами, правилами, принципами, цінностями, способом життя.
 
Надвірнянська районна філія
Івано-Франківського ОЦЗ

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *