Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Децентралізація перевершили всі наші очікування та сподівання

За час впровадження у нашій державі реформи децентралізаці в Україні було створено потужну базову адміністративно-територіальну одиницю – ОТГ. Громади, своєю чергою, стали своєрідними ХАБами економічного зростання.
Перед ОТГ нині з’являються нові можливості та перспективи. Загалом, децентралізація стала своєрідним каталізатором розвитку регіонів. Реформа перевершила всі наші очікування та сподівання. Про це у коментарі сказав виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей.

За його словами, результати децентралізації більш, ніж переконливі. Зокрема, це – відремонтовані ФАПи, амбулаторії, автомобільні дороги, побудовані водогони, встановленні мережі вуличного освітлення, а також створені Центри надання адміністративних послуг. На рівень територіальних громад перейшло 22 управлінські функції, в ОТГ з’являються можливості утворювати збалансовані бюджети.

«Люди бачать позитивні зміни в плані покращення благоустрою, покращення рівня життя, а також рівня надання публічних послуг», — сказав він.

Максим Чопей говорить, що, незважаючи на позитивні зміни, які демонструє реформа місцевого самоврядування, сьогодні є й значна кількість противників цих системних перетворень.

«При будь-якій реформі спостерігаються різні емоційні полюси. Хтось – підтримує, а хтось завзято критикує. На місцевому рівні є певні перестороги. Приміром, голови сільських рад побоюються втратити свій вплив на місцях, а тому й навіюють різноманітні міфи про шкоду реформи. Окрім того, у деяких політичних сил є певні інструкції, які часто-густо стають перепонами просуванню реформ. Однак, за даними соціологічних досліджень, люди все-таки підтримують процес об’єднання. Реформа несе позитив у фінансовому аспекті, створюючи для громад нові можливості та перспективи», — підкреслив експерт.

Максим Чопей висловив слова подяки міжнародним партнерам, які здійснюють підтримку реформи місцевого самоврядування на всеукраїнському рівні, а також очільникам ОТГ, фахівцям Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, Івано-Франківського РВ АМУ, Програми DOBRE та обласної державної адміністрації за допомогу у проведенні системних перетворень на Прикарпатті.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *