Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Делегація з Надвірнянського району взяла участь у вшануванні 30-ї річниці перепоховання жертв комуністичних репресій

27 жовтня, в Івано-Франківську у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбулося вшанування 30-ї річниці перепоховання жертв комуністичних репресій. Участь у спільній молитві за загиблими і закатованими українцями також взяв голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль.
Розпочалися поминальні заходи Архієрейським богослужінням, яке очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Після чого відбулося народне віче, а відтак – панахида.

Дем’янів Лаз, де сьогодні знаходиться меморіал жертв комуністичних репресій, – не єдине місце масових поховань українців, чиї життя знищив сталінський терор. Розкопки тут почалися 21 вересня 1989 року та тривали 40 днів. Тоді було знайдено три братські могили із рештками 524-х людей.

Трагедія Демянового Лазу – це одне з тисяч свідчень злочину комуністичного режиму проти українців, доказ системного Голокосту північного сусіда, як зазначив голова облдержадміністрації Денис Шмигаль, звертаючись до учасників народного віча. Сьогодні ж агресія щодо нашого народу неприхована. І тільки завдяки самовідданій боротьбі українських патріотів збережена державність та свобода.

«Нині ми спостерігаємо не лише військову агресію. Бачимо системну роботу щодо винищення всього українського в інформаційному просторі, на дипломатичному фронті та навіть у духовній сфері. Тож, наша перемога – у єдності українців, збереженні традицій культури, мови і, неодмінно, пам’яті», – наголосив Денис Шмигаль.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *