Делегація з Прикарпаття побувала на стажуванні в Естонії
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2015/04/1375085_1559627587637479_8061913449741484434_n.jpg)
Програма реалізується Молодіжним громадським центром «Еталон» у партнерстві з департаментом економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, громадськими організаціями з Польщі та Естонії за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках «Фонду розвитку громадянського суспільства».
Члени делегації отримали можливість на практиці ознайомитися з особливостями системи публічних послуг в Естонії, що надаються в електронному вигляді. В складі делегації був і керівник ЦНАПу при Надвірнянській районній державній адміністрації – Ярослав Гундяк. Зокрема, за три хвилини в Естонії можна задекларувати доходи; підписати документи; отримати цифровий рецепт на ліки; зареєструвати новонароджену дитину; створити свою компанію тощо.
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2015/04/11039197_1559641730969398_5024772608426142828_n.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2015/04/11081228_1559641920969379_7842517836249307086_n.jpg)
За час візиту прикарпатці відвідали Естонський коледж інформаційних технологій, у якому працює усього 13 викладачів на понад 1000 студентів. Усі інші лектори – це фахівці в ІТ галузі. Делегація побувала у Таллінському університеті, де розроблено програму документообігу ITLaw.
Водночас, делегація мала нагоду поспілкуватись з керівництвом місцевої влади невеликої волості на півночі Естонії – Йихви. Гаслом роботи місцевої управи є «SALUS POPULI SUPREMA LEX» – «благополуччя громади – основний закон».
У ході стажувального візиту також відбулася зустріч з представниками Таллінської парохії Української Греко-католицької церкви.
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2015/04/1375085_1559627587637479_8061913449741484434_n.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2015/04/1511494_1559683654298539_7961518130466640274_n1.jpg)
0 Коментарі