Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Делегація з Прикарпаття побувала на стажуванні в Естонії

 Програма реалізується Молодіжним громадським центром «Еталон» у партнерстві з департаментом економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, громадськими організаціями з Польщі та Естонії за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках «Фонду розвитку громадянського суспільства».

Члени делегації отримали можливість на практиці ознайомитися з особливостями системи публічних послуг в Естонії, що надаються в електронному вигляді. В складі делегації був і керівник ЦНАПу при Надвірнянській  районній державній адміністрації – Ярослав Гундяк. Зокрема, за три хвилини в Естонії можна задекларувати доходи; підписати документи; отримати цифровий рецепт на ліки; зареєструвати новонароджену дитину; створити свою компанію тощо.

За час візиту прикарпатці відвідали Естонський коледж інформаційних технологій, у якому працює усього 13 викладачів на понад 1000 студентів. Усі інші лектори – це фахівці в ІТ галузі. Делегація побувала у Таллінському університеті, де розроблено програму документообігу ITLaw.

Водночас, делегація мала нагоду поспілкуватись з керівництвом місцевої влади невеликої волості на півночі Естонії – Йихви. Гаслом роботи місцевої управи є «SALUS POPULI SUPREMA LEX» – «благополуччя громади – основний закон».

У ході стажувального візиту також відбулася зустріч з представниками Таллінської парохії Української Греко-католицької церкви.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *