Начальник відділу освіти райдержадміністрації Степан Северилов взяв участь в розробці стратегії розвитку до 2027 року Делятинської ОТГ
Відкрив засідання робочої групи голова Делятинської ОТГ Богдан Клим’юк, який наголосив на важливості передбачення у стратегії розвитку об’єднавчих проектів. Адже у форматі ОТГ працюють лише рік, тож необхідно зміцнювати зв’язки між центром та селами громади.
У свою чергу радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук розповів про основні етапи розробки Стратегії розвитку та акцентував увагу присутніх на практичній стороні стратегування.
«Щоб документ, який ми з вами спільно розробимо, був живим та відповідав потребам усієї громади, необхідно обрати декілька, максимум чотири пріоритети роботи. Проте першим етапом стане масштабний збір даних про усі населені пункти громади, місцеву проблематику та ресурсний потенціал Делятинської ОТГ», – зазначив експерт.
На унікальних ресурсах Делятинської ОТГ та можливостях їх використання зосередила увагу радник з питань просторового планування та управління ресурсами ІФ ЦРМС Тетяна Данилів. Вона також наголосила на необхідності розробки документів з просторового планування в громаді, які мають враховувати резерв, наприклад, земельних ділянок під реалізацію пріоритетних проектів розвитку.
Варто відзначити, що Делятинська об’єднана територіальна громада вже зробила перші кроки у змінах підходу до просторового планування. За словами Віри Кухтарук , участь у школі просторового планування для ОТГ CanAction вже принесла перші результати – для кожного населеного пункту громади вже здійснене первинне нанесення на карти джерел ресурсів, цікавих місць та наявних комунікацій.
Також у рамках зустрічі учасники робочої групи спробували сформулювати своє бачення громади через 7 років, окреслити проблемні питання в процесі розробки стратегії розвитку та її подальшої реалізації. Однією з головних перепон на цьому шляху, яку відзначили усі присутні, є неефективна комунікація. Це, на думку радника з питань комунікації ІФ ЦРМС Наталії Вінничук, і заважає широкому обговоренню стратегічного розвитку, не дає можливості залучити представників різних верств населення, а потенційно надалі і просто «не почути» про цікаві ідеї та потреби мешканців громади.
0 Коментарі