Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

День Соборності України

Україно, нездоланна вища Мати
Володимира, Богдана і Тараса.
Бог тобі призначив жити, не вмирати,
Бути світові як захист і окраса.

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт Злуки українських земель. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом.
Сьогодні Україна відзначає 101-у річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Заходи розпочались з урочистого виконання Гімну України, покладання квітів до пам’ятника стели Героям Небесної Сотні та вшанування пам’яті полеглих Героїв України, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави.
Продовженням урочистих заходів став зворушливий патріотичний концерт за участі творчих колективів районного Будинку культури, районного центру дитячої та юнацької творчості, соліста Віктора Чудновського, дитячої музичної школи.
У заходах взяли участь: керівництво району, представники районних підприємств, установ і організацій, учнівська молодь, громадськість району, представники духовенства, учасники антитерористичної операції.
Про історію зародження свята Соборності розповіла вчитель історії Надвірнянської ЗОШ I-III №3 Тетяна Гриньків, яка окреслила найважливіші віхи в історії нашої держави та назвала знаменні постаті, що навічно вкарбувалися в життєву спадщину української нації.
Також районною державною адміністрацією та районною радою було розроблено інформаційні матеріали до Дня Соборності України.
День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *