Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Денис Шмигаль: Івано-Франківщина – це давні, міцні, глибокі традиції і потужна культура, яку треба підтримувати

Сьогодні під час онлайн – наради у голови обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля розглянули основні напрямки роботи галузі культури у 2020 році. Начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак ознайомив присутніх з ситуацією підсумками роботи галузі за минулий рік та основними завданнями на поточний.
Позитивним є збереження мережі закладів культури і мистецтв Прикарпаття. Станом на січень 2020 року вона складає 1565 одиниць. Серед визначних мистецьких подій 2019 року відзначено те, що Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театру імені Івана Франка надано статус «національний». У грудні Косівську мальовану кераміку внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства. До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України внесено гуцульську коляду та плєси Верховинського району.
З метою збереження регіональних традицій, популяризації української культури в області буде проведено понад 90 науково-просвітницьких, культурно-мистецьких заходів, фестивалів, свят, оглядів-конкурсів, обласних премій: з яких: 6 – міжнародних, 8 – всеукраїнських, 26 – обласних 4 – регіональних. Найбільш знаковими серед них є Міжнародний етнокультурний фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський простір», Міжнародний форум Східної та Центральної Європи «Via Carpatia», Міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях», Міжнародний гуцульський фестиваль.
Основними завданнями на 2020 рік визначено збереження наявної культурної спадщини та створення належних умов для розвитку культури Прикарпаття, надання культурних послуг населенню в закладах культури області, в тому числі ОТГ.
«Галузь культури є не менш важливою, ніж економіка, тому будемо її розвивати, – наголосив Денис Шмигаль. – Серед пріоритетів у 2020 році має бути виконання положень Меморандуму про співпрацю, підписаного з Донецькою облдержадміністрацією, який передбачає розвиток культурної співпраці, зокрема, щодо ознайомлення дітей з Донецької та Луганської областей з нашими традиціями. Загалом ми маємо амбітні плани щодо розвитку культурного простору Прикарпаття».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *