Денис Шмигаль: Перевезення деревини без чіпів прирівнюється до злочину
«Із 1 листопада усі лісогосподарські підприємства області перейшли на електронний облік деревини, чіпування. Відповідно прозвітували, що закуплена уся необхідна техніка та підтвердили, що все у нас працює»,- зазначив голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль під час щотижневої онлайн-наради. Сьогодні з-поміж іншого розглядали проблемні питання розвитку лісового господарства області.
У цьому контексті очільник Івано-Франківщини проінформував учасників наради, що 30 жовтня поточного року Верховна Рада України у другому читанні прийняла проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону». Закон вносить зміни до законів «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» та «Про природно-заповідний фонд України», вдосконалює заходи щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування як з підприємницькими, так і з оздоровчими цілями.
Документом пропонується розширити до 2030 року мережу лісових автодоріг з твердим покриттям у лісах регіону до 10 кілометрів на 1000 гектарів. Окремо передбачено доведення до 2030 року рівня заповідності до 20 відсотків відповідно до законодавства. На сьогодні цей показник становить 15,7 відсотка.
«У контексті переходу до електронного обліку деревини цей закон також вносить елемент наведення порядку у лісогосподарській галузі. Фактично з Державним підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр», який є базовим підприємством Державного агентства лісових ресурсів і має статус головного оператора системи електронного обліку деревини, усі наші обласні комунальні агролісгоспи, районні, військові, національні природні парки уклали угоди. Тепер головне питання до правоохоронних органів взяти на контроль: перевезення деревини без чіпів прирівнюється до злочину», – підкреслив Денис Шмигаль.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк проінформував присутніх, що підприємства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства отримали за 9 місяців 2019 року доходу від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг 614,6 мільйона гривень, який у порівнянні з минулим періодом зріс на 100,7 %, або на 4,1 млн гривень. Проте на окремих підприємствах відбувся спад по реалізації продукції. Основними причинами цього є відсутність поставок на експорт та спад попиту на внутрішній ринок.
Підприємства обласного управління за 9 місяців 2019 р сплатили до зведеного бюджету 195,5 мільйона гривень, що на 4,5 мільйона гривень більше відповідного періоду минулого року, у тому числі: до державного бюджету – 122,9 млн грн, до місцевого бюджету – 72,6 млн гривень. За цей час сплачено 51 млн гривень Єдиного соціального внеску.
Йшлося також про ринок деревини та заготівлю, проведення лісовпорядкування, виготовлення правоустановчих документів, розвиток транспортної інфраструктури та туристичного потенціалу, здійснення заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків та випередження всихання ялинових лісів у Карпатському регіоні.
0 Коментарі