Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Денис Шмигаль: Реформа децентралізації влади надала реальні можливості для розвитку громад на Прикарпатті

У четвер, 10 жовтня, голова облдержадміністрації Денис Шмигаль побував у Матеївецький об’єднаній територіальній громаді, де взяв участь у засіданні Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття та поспілкувався із головами інших громад.
Під час розмови обговорювалися проблемні питання життєдіяльності ОТГ, зокрема, новації у формуванні бюджетів на наступний рік і покращення ефективності адміністрування місцевих податків і зборів. Мовилося про розвиток ринку енергетики, власне пошук оптимальної моделі купівлі електроенергії, проведення тендерних процедур для реалізації інфраструктурних проектів, ситуацію в деревообробній сфері, здійснення ремонтно-будівельних робіт на автошляхах громад, формування освітніх округів та створення опорних шкіл, умови завершення реформи децентралізації в області.

Денис Шмигаль підкреслив, що відповідно до оновленого перспективного плану формування територій області на Івано-Франківщині функціонуватимуть 57 громад, які в майбутньому будуть спроможними та самодостатніми.

«Реформа децентралізації влади надала реальні можливості для розвитку громад на Прикарпатті, – акцентував Денис Шмигаль. – Утворивши ОТГ, жителі отримали значні ресурси та повноваження для покращення інфраструктури в громадах, втілення важливих проектів».

Очільник Івано-Франківщини ознайомився зі здобутками Матеївецької ОТГ, оглянув об’єкти освітньої галузі, які функціонують у громаді.

За словами голови об’єднаної територіальної громади Петра Книшука, децентралізація – це рух вперед. «Хто вчасно створив громаду, той отримав реальні шанси змінити своє життя», – зазначив Петро Книшук. Так, за час існування Матеївецької громади реалізовано 150 проектів, у населених пунктах капітально відремонтовано всі клуби та будинки культури, 14 км доріг із твердим покриттям, ямковий ремонт здійснено на 18 км, в 11 селах проведено вуличне освітлення. На сьогодні бюджет Матеївецької ОТГ складає 12 мільйонів 800 тисяч гривень – і все це власні доходи громади. У громаді активно збільшується кількість приватних підприємців, створено КП «Господарник ОТГ», КНП «Матеївецький центр первинної медико-санітарної допомоги», дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 7 ФАПів. Наразі в громаді планують створити ЦНАП.

На переконання Петра Книшука, пріоритетом у роботі громади є подолання проблеми із переробкою сміття, відновлення інфраструктури, надання якісних медичних послуг, підвищення інвестиційної привабливості, розвиток підприємницького потенціалу, зокрема фермерства, покращення екологічної ситуації, проведення берегоукріплювальних робіт, відновлення транспортної інфраструктури, підвищення ефективності використання альтернативних джерел енергії.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *