Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Денис Шмигаль: Співпраця громади і служби зайнятості населення допоможе не лише працевлаштувати безробітних, а й поповнить бюджет

Урегулювання професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці, збільшення частки робочих місць з гідною оплатою праці, спрямування значної суми коштів у місцевих бюджетах на організацію оплачуваних громадських робіт допоможуть значно скоротити кількість безробітних на Прикарпатті.
На цьому сьогодні наголошувалося під час щотижневої наради під головуванням Дениса Шмигаля.

Зокрема зазначалося, що протягом січня-серпня поточного року послугами служби зайнятості області скористалися 47,8 тис. осіб із них 21,5 тис. громадян, які мали статус безробітного. За направленням служби зайнятості отримали роботу 32 тис. осіб, з них 6,9 тис. зареєстрованих безробітних. Тимчасовою зайнятістю забезпечено 8,1 тис. осіб, з яких 517 осіб взяли участь у громадських роботах.

Станом на 1 вересня статус безробітного мали 8,6 тис. осіб, з них отримували допомогу по безробіттю 7,5 тисяч.

Проте, незважаючи на позитивну динаміку щодо основних показників на зареєстрованому ринку праці, в області і надалі залишається ряд проблемних питань, при вирішенні яких вдасться значно скоротити рівень безробіття. Так, варто урегулювати професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили, спричинений невідповідністю освітніх послуг потребам ринку праці, збільшити частку робочих місць з гідною оплатою праці, а також скерувати кошти в місцевих бюджетах на організацію оплачуваних громадських робіт, які є одним із шляхів вирішення питання тимчасової зайнятості громадян, насамперед в сільській місцевості.

«Співпраця громади і служби зайнятості населення допоможе не лише працевлаштувати безробітних, а й поповнить бюджет, – зазначив керівник області. – Тож, в умовах сьогодення варто активізувати роботу між органами влади та місцевого самоврядування щодо організації оплачуваних громадських робіт, які є взаємовигідними як для служби зайнятості так і для роботодавців. Адже завдяки цим роботам громадам вдається розв’язати низку актуальних для них питань, а для безробітних – отримати можливість тимчасової роботи, легально працювати на користь громади і поповнювати бюджет громади коштами».

Також наголошувалося, що служба зайнятості сприяє залученню безробітного населення до ведення підприємницької діяльності. З цією метою проводиться комплекс заходів, серед яких – надання безробітним одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації власної справи.
За 8 місяців поточного року такою можливістю скористалися 53 особи, 23 з яких – учасники АТО/ООС. На розвиток підприємницької діяльності вони отримали понад два мільйони гривень.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *