Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Денис Шмигаль: Використання коштів ДФРР буде на особливому контролі

«За дорученням Уряду, пріоритетне питання в області сьогодні – щоденний контроль за використанням коштів Державного фонду регіонального розвитку та виділення співфінансування з місцевих бюджетів і розробка проектно-кошторисної документації з відповідними висновками. З 1 листопада кошти фонду будуть відкликані для тих, хто до цього часу не наведе лад. Маємо один місяць на те, щоб цей фінансовий ресурс не був забраний із Прикарпаття», – наголосив голова ОДА Денис Шмигаль під час щотижневої наради.
Посадовець дав доручення керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, РДА тримати це питання під пильним контролем.

Розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку за адміністративно-територіальними одиницями та інвестиційними програмами і проектами регіонального розвитку затверджується Кабінетом міністрів України. Розпорядженням Кабінету міністрів України від 15.05.2019 року № 351-р «Про інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку» області виділено 292 019,491 тис. гривень, з них на сім перехідних об’єктів – 63 995,676 тис. гривень, та 45 інших проектів – 228 023,815 тис. гривень. Станом на 25.09.2019 року з ДФРР профінансовано перехідні об’єкти, а на інші 45 об’єктів кошти ДФРР в область не надходили. Як повідомив директор департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування і архітектури облдержадміністрації Володимир Рачкевич, основними проблемними питаннями реалізації проектів за кошти ДФРР у 2019 році є несвоєчасне проведення тендерних процедур, спрямування субвенції з місцевих бюджетів на співфінансування інвестиційних проектів, що реалізуються за рахунок коштів ДФРР (адже такі проекти підлягають співфінансуванню з місцевих бюджетів на рівні 10 відсотків).

Разом з тим, у вересні дещо активізувалася робота щодо спрямування субвенції з місцевих бюджетів на співфінансування інвестиційних проектів, що реалізуються за рахунок коштів ДФРР. Рішенням сесії обласної ради від 20.09.2019 року № 1195-30/2019 за рахунок зменшення призначень департаменту будівництва, житлово-комунального господарства облдержадміністрації по програмі «Утримання та розвиток інших об’єктів транспортної інфраструктури» передбачено кошти в сумі 3830,0 тис. гривень на співфінансування ремонту доріг.

«Кошти ДФРР – важливе джерело для розвитку, і в область вони надійшли. Зараз потрібно зробити все можливе, щоб їх не втратити», – підсумував очільник області Денис Шмигаль, наголосивши на тому, що 2020 рік оголошено на Прикарпатті роком ремонту доріг та мостів, і грошовий ресурс потрібно максимально спрямовувати саме на це стратегічне завдання.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *