Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Денис Шмигаль: Впровадження енергоефективних заходів та перехід на альтернативні джерела енергії – ключові механізми зниження тарифів на оплату ЖКП

Сьогодні за участю Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука відбувається засідання Ради розвитку громад та територій України. Участь у його роботі бере голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль.
У рамках засідання обговорюються питання участі громад міст у програмах Фонду енергоефективності задля впровадження заходів, спрямованих на зниження тарифів на житлово-комунальні послуги, зменшення споживання природного газу, перехід на альтернативні джерела енергії.

Практичні механізми зниження тарифів на ЖКП запропонував під час виступу Денис Шмигаль. Він, зокрема, зазначив, що рівень тарифів є одним із найболючіших питань, які сьогодні хвилюють жителів Прикарпаття.

«У грудні дослідницько-консультаційна агенція «Galсоц» провела дослідження серед мешканців Прикарпаття та визначила, що найбільше їх турбують: стримування зростання цін, інфляції; ремонт автомобільних доріг , оновлення обладнання для закладів охорони здоров’я, – розповів Денис Шмигаль. Тож, шукаючи відповідь як знизити тарифи на житлово-комунальні послуги, ми виокремили основні інструменти, які змогли б вирішити дану проблему. Це, власне, формування тарифів на основі ринкових механізмів чи за допомогою державного регулювання, створення конкурентоспроможного середовища для їх формування, зменшення об’єму споживання природного газу за рахунок альтернативних видів палива та перехід від неефективних житлово-експлуатаційних організацій до ефективного управління об’єднаннями співласників багатоквартирних будинків».

Успішним прикладом щодо впровадження енергоефективних заходів, за словами керівника Івано-Франківщини є громада міської Долинської об’єднаної територіальної громади. Починаючи з 2010 року, у 2019 році досягнуто зменшення споживання газу більше ніж на 60 %. Більше 30 % енергії для бюджетних організацій та житлового фонду міста Долини отримується за рахунок альтернативних джерел. За рахунок залучених коштів на енергоефективні заходи, в тому числі у рамках європейських грантів, замінено 70% вікон та дверей у бюджетних організаціях та житловому фонді міста Долини.

Також Денис Шмигаль розповів про утворене об’єднання співласників багатоквартирних будинків «Івано-Франківськ «Набережна, 32», які досягли за рахунок економії та впровадження енергоефективних заходів, зменшення споживання електроенергії не більше 55 %.

«Стимулювати зниження росту тарифів допоможе вирішення таких проблемних питань як заміна тепло- та водо-мереж, – наголосив Денис Шмигаль. – На сьогодні їх зношеність призводить до втрат 40 % енергоресурсів».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *