Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Держава має дієві механізми підтримки постраждалих від домашнього насильства

Про домашнє насильство в Україні не люблять говорити. Ми звикли «не виносити сміття з хати». Тому тисячі українців, як жінок, так і чоловіків, мовчки страждають від фізичної, психологічної, сексуальної, економічної агресії. Перший крок до подолання цього явища – впізнавати його. І знати, куди звертатися, якщо потрібна допомога. Адже держава має дієві механізми підтримки постраждалих від домашнього насильства.
А воно буває різним на вигляд. Наприклад, коли домашні обмежують вас у спілкуванні з друзями чи колегами, принижують або шантажують за допомогою грошей – це така сама наруга над вашою гідністю і зневаження рівності, як і побої.

Є чіткий алгоритм дій в даних ситуаціях. Оскільки реагування на домашнє насильство потребує комплексного підходу, відповідні заходи здійснюються кількома органами влади, у тому числі Міністерством внутрішніх справ, Міністерством соціальної політики, Міністерством юстиції та багатьма іншими. Наприклад, ви можете отримати безоплатну правову допомогу, щоб розв’язувати наявну проблему – для представництва ваших інтересів в суді, складання необхідних документів, розподілу майна, позбавлення батьківських прав для захисту дитини від агресії тощо. Або отримати тимчасовий прихисток у притулку для потерпілих від домашнього насильства або допомогу у пошуку роботу, щоб подолати економічну залежність від домашнього агресора.

Мета інформаційної кампанії #EUкраїна, яка проходить з ініціативи віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

України Ольги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine

та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах, змінюючи на краще життя українців.

Стати частиною Європейського Союзу означає, в першу чергу, розділити європейський світогляд. Тому ми маємо «виносити сміття з хати». Розпізнавати прояви домашнього насильства і долати його. Стверджувати гідність і рівність.

Більше про протидію домашньому насильству в Україні можна знайти в рубриці «EUКраїна» на сайті Міністерства юстиції: https://bit.ly/36ZWEX9 Детальніше про урядову інформаційну кампанію #EUкраїна тут: https://association4u.in.ua/

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *