Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Держава продовжує допомагати сільським забудовникам

Днями під головуванням заступниці міністра розвитку громад та територій України Наталії Хоцянівської відбулася онлайн нарада щодо реалізації бюджетної програми “Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла”.
У заході взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин, голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Тарас Гаврилко, працівники департаменту та обласного фонду.

Наталія Хоцянівська зазначила, що на даний час це фактично єдина програма, яка дає можливість громадянам, які живуть та працюють у сільській місцевості, отримати пільгові кредити (під 3 відсотки річних та багатодітним сім’ям безвідсотково) на будівництво житла та його благоустрій.

Коло потенційних сільських забудовників у рамках цієї програми значно розширилося за рахунок учасників АТО, громадян, які переселилися з тимчасово окупованих територій, котрим в рамках цієї програми кредит надається першочергово.

Також заступниця міністра наголосила на важливості підтримки програми на державному рівні, фінансування з загального фонду державного бюджету та її популяризації.

У ході наради було розглянуто питання:

– виконання плану повернення кредитів, наданих з державного бюджету індивідуальним сільським забудовникам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла у 2020 році;

– аналіз проблемних кредитів у розрізі регіональних фондів та запровадження заходів щодо своєчасного повернення громадянами коштів за погашення кредитів та відсотків за користування ними до державного бюджету.

Учасників наради було проінформовано про виконання плану повернення кредитів, наданих з державного бюджету індивідуальним сільським забудовникам на будівництво (реконструкцію) та придбання жила у 2020 році.

Зокрема, в минулому році на дану програму Урядом було виділено 39,1 млн грн, повернуто кредитів на суму 33,7 млн грн (93,75%).

Довідково:

Івано-Франківським обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за 2020 рік відкрито асигнувань та освоєно 3280 тис. грн, в тому числі кошти обласного бюджету 1395 тис. грн, кошти районних бюджетів 585 тис. грн та 1300 тис. грн державного бюджету. Введено в експлуатацію 4 будинки загальною площею 684,6 м2.

Для допомоги забудовникам в області розроблено та затверджено рішенням обласної ради програма “Власний дім” на 2021-2025 роки.

Планами фінансування забудовників із бюджетів усіх рівнів на
2021 рік передбачено 2870 тис. грн, в т.ч. з державного бюджету–
1300 тис. грн, обласного – 1415 тис. грн, в т.ч. 1000 тис. грн загального фонду, бюджетів ОТГ – 155 тис. грн, з них 120 тис. грн – загальний фонд.

У 2021 році обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі планується укласти 13 нових договорів на будівництво (реконструкцію), придбання житла та ввести в експлуатацію 12 раніше збудованих осель.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *