Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Державна підтримка – запорука розвитку фермерських господарств краю

Днями департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації провів виїзне засідання комісії з питань розгляду заяв про компенсацію та документів, наданих суб’єктами господарювання за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» у 2019 році.
Розглядалися документи фермерського господарства «Прикарпаття Агро» села Підбережжя Болехівської міської ради щодо включення до переліку претендентів на часткове відшкодування витрат згідно Програми державної підтримки.

Фермерське господарство «Прикарпаття Агро» спеціалізується на вирощуванні насаджень чорниці канадської. Цьогоріч тут проведено підготовку ґрунту та здійснено посадку ягідних насаджень сортів Блюкроп Дол, Дюк 120, Еліот Д2 на площі 10 га. Весь посадковий матеріал сертифікований. При підборі сортів врахована їх стійкість до низьких температур, а також хворіб, що дасть змогу застосовувати мінімальну кількість засобів хімічного захисту рослин.

На сьогодні цю культуру вже вирощують майже в усіх регіонах України, де дозволяють природні умови та ґрунти. З кожним роком збільшується площа під нею. Основною причиною цього є ціна, адже чорниця – найдорожча ягода серед тих, що вирощують у країні.

За результати виїздної перевірки та аналізу поданих документів, обговоривши всі питання, що виникли в ході засідання, комісія прийняла рішення, що ФГ «Прикарпаття Агро» має право на отримання часткового (до 80 відсотків) відшкодування вартості придбаних саджанців за рахунок бюджетних коштів.

Сподіваємося, що подальша реалізація бюджетної програми дасть можливість для розвитку садівництва та ягідництва на теренах нашої області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *