Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Десять благодійних організацій взяли участь в онлайн-зустрічі саб-кластеру захисту дітей

Саб-кластер захисту дітей є складовою частиною кластеру захисту прав людини, який координує діяльність організацій, що працюють із сім’ями, які постраждали від війни. Під час чергової зустрічі цього саб-кластеру заступниця голови обласної державної адміністрації  Людмила Сірко  розповіла  представникам благодійних організацій про перебування внутрішньо переміщених дітей в області та надання їм необхідної допомоги.

«Робота з дітьми внутрішньо переміщених людей для обласної військової адміністрації є одним з пріоритетних напрямків.  На Прикарпаття прибуло багато  діток з тих областей України, де ведуться активні бойові дії. Ми об’єднали зусилля обласної влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних донорів, громадських організацій та волонтерів  щоби подбати  про них. Прикарпаття стало надійним тилом та опорою для внутрішньо переміщених дітей», – зауважила Людмила Сірко.

Посадовиця подякувала усім благодійним організаціям, які з перших днів війни допомагають українцям, надають їм необхідну гуманітарну допомогу,  облаштовують шелтери  та колективні центри для ВПО.

Під час зустрічі благодійники обмінювалися досвідом та інформацією щодо надання гуманітарної допомоги дітям ВПО.  Зауважувалося, що саме ця зустріч – це необхідне спілкування задля визначення потреб ВПО та дітей переселенців.  Важливо, що співпрацюючи разом, можна ефективно визначати потреби та труднощі, з якими зустрічаються сім’ї та діти задля їх ефективного вирішення.

Обговорювали питання щодо організації розміщення дітей з інших регіонів України. Йшлося про потребу у гуманітарній допомозі, зокрема, транспортних засобах для перевезення переселенців, генераторах для опалення приміщень, забезпечення  закладів соціального спрямування продуктами харчуванням, медикаментами, засобами гігієни, одягом та взуттям.

Представники благодійних організацій розповіли про роботу психологів, соціальних працівників із внутрішньо переміщеними людьми.

Йшлося про  облаштування  інтерактивних, мультимедійних та  сенсорних кімнат для ВПО, забезпечення необхідними планшетами, ноутбуками  закладів соціального спрямування. Зауважувалося, що саме на організованих  дружніх просторах для дітей ВПО надається необхідна допомога для навчання онлайн.

Довідково

Саб-кластер захисту дітей – це форум для координації організацій, що працюють у сфері гуманітарного реагування в Україні. Головною метою саб-кластеру є забезпечення злагодженої роботи організацій у сфері захисту дітей. Цей кластер працює на базі організації ЮНІСЕФ, а також входить до ширшого кластеру Захисту в Україні.

Проводяться зустрічі в рамках робочої групи щодо кейс менеджменту (індивідуального супроводу), яка входить до структури саб-кластеру. Також й зустрічі саб-кластеру захисту дітей відбуваються на регіональному рівні у Київській, Львівській, Одеській, Дніпропетровській та Харківській областях. Координація в Івано-Франківській області відбувається за сприяння організації Terre des hommes Україна та Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *