Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

До Дня Європи в Україні

Європейські країни – основні партнери Івано-Франківщини
у зовнішньоекономічній діяльності

Європейські країни – основні партнери Івано-Франківщини
у зовнішньоекономічній діяльності
 Головне управління статистики інформує.Країни Європи і країниЄвропейського Союзу зокрема, упродовж ряду років є основними партнерами області у зовнішньоекономічній діяльності підприємств області та займають пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини.
На кінець 2016р. в економіку області з початку інвестування нерезидентами країн ЄС вкладено 743,7 млн.дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу)або майже 91% загального обсягу, у тому числі протягом останніх трьох років ними інвестовано 257,9 млн.дол. (84,8%).
Майже кожна друга країна-інвестор є країною ЄС. Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 409,1 млн.дол. США,Нідерландів (184,9 млн.дол.),Польщі (38,5 млн.дол.),Данії (28 млн.дол.),Німеччини (25,6 млн.дол.).Цими країнами залученопонад 92% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період вкладень.
Найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є  підприємства переробної промисловості, в які вкладено 74,8% загального обсягу інвестицій з країн ЄС,оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (12,3%), сільського, лісового та рибного господарства (8,6%).
Важливими сегментом співпраці області з країнами Європи є зовнішня торгівля товарами та послугами. До країн Європи суб’єктами зовнішньоекономічної діяльностіу2016р. відвантажено товарів на 323,4 млн.дол. США, отримано з Європи – на 297,3 млн.дол. США, що перевищило обсяги попереднього року відповідно на 46,4% та 41,8%. 
У 2016р.до країн Європи спрямовано 59,3% експорту усіх товарів, у т.ч.до країн Європейського Союзу – 58,2%, де понад 80% склали поставки до Румунії, Італії, Польщі, Чехії,Бельгії, Німеччини, Нідерландів, Данії.
До країн ЄС відвантажували, в основному, механічні  та електричні машини, продукти рослинного походження, деревину і вироби з деревини, шкури  необроблені,  шкіру  вичищену, текстильні матеріали  та  текстильні  вироби, живі тварини тапродукти тваринного походження.У 2016р. порівняно з попереднім роком значно збільшився експорт продуктів рослинного походження,механічних та електричних машин.
Імпорт з країн Європи становив 75,7% від  загального обсягу, у т.ч. з країн Європейського Союзу -74,4%. Три чверті надходжень з цієї групи країн отримано з Німеччини, Польщі, Румунії, Італії, Чехії.
У структурі імпорту з країн ЄС вагомі обсяги припадали на механічні  та  електричні  машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, масу з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, продукцію  хімічної  та  пов’язаних  з  нею  галузей  промисловості,недорогоцінніметали та вироби з них.
Європейським країнаму2016р.надано75% від загального обсягу експорту послуг, їх обсяги у порівнянні з 2015р. збільшилися на 43,5%. Імпорт послуг  з  країн Європи становив 91,7% від  загального обсягу та  збільшився  на 40,1%.
Довідково: День Європи в Україні встановлено Указом Президента України   від 19 квітня 2003р. і відзначається щорічно у третю суботу травня.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *