Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

До уваги фізичних осіб-підприємців І групи

Фізичні особи-підприємці першої групи з грудня 2020 року до травня 2021 року включно звільняються від сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску.
Законом № 1072, який набрав чинності 10 грудня, підприємців, що перебувають у першій групі платників ЄП, звільнили від сплати єдиного податку за грудень 2020 – травень 2021 рр. За ці ж місяці такі підприємці не сплачуватимуть за себе ЄСВ, а страховий стаж для пенсії в них зберігатиметься.
Приватним підприємцям не потрібно подавати заяви — звільнення застосовується автоматично до всіх підприємців платників ЄП першої групи (незалежно від того чи здійснює підприємець діяльність у цей період чи ні).

Проте є виключення, у разі порушення умов застосування І групи платників ЄП звільнення не застосовується. Отже, якщо у період дії пільги платник ЄП порушить умови перебування на І групі — перевищить річний обсяг доходу (у 2020 році він становить 1 млн. грн., а у 2021 році він буде 1 млн. 2 тис. грн., тощо, він буде зобов’язаний сплатити єдиний податок за увесь період дії пільги.

Якщо ж ФОП І групи вже заплатив ЄП (за грудень 2020 року), то така сума може бути повернута платнику податків за його заявою, або бути автоматично (без заяви) врахована в рахунок сплати ЄП за наступні періоди (наприклад, за червень 2021 року).

Щодо звільнення від сплати ЄСВ–платники єдиного податку І групи звільняються від сплати ЄВ «за себе» за період з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 (шість календарних місяців).

 

Такі особи за IV квартал 2020 року сплачують ЄВ лише у розмірі 2 200 гривень (5000 грн * 22 % * 2 місяці). За I квартал 2021 відповідно ЄВ сплачувати не потрібно буде, а за II квартал 2021 – лише за один місяць 1 320 гривень (6000 грн * 22 %).

Платникам слід знати, не зважаючи на відсутність сплаченого внеску такі періоди включаються до страхового стажу для розрахунку пенсій та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Для того, щоб скористатися даним звільненням не потрібно подавати ніяких заяв, однак варто не забути вказати про нього у річному звіті з ЄВ.

Увага! Якщо ФОП вирішив скористатися пільгою і не платити ЄСВ, то в річному звіті з ЄСВ за 2020 та 2021 роки він не відображає суми ЄСВ за зазначені вище пів року як нараховані до сплати; якщо ж ФОП не бажає користуватися цією пільгою, то він і сплачуватиме ЄСВ у звичайній сумі та у звичайні терміни, і у річній звітності відобразить такі суми ЄСВ до сплати.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *