Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Дотримуйтеся правил безпечної поведінки у побуті

Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.
Усе це створює підвищену пожежну небезпеку особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Про це свідчить аналіз причин пожеж, що відбуваються. Зокрема, найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні), порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі пустощі з вогнем.

За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме на початковій стадії пожежі, вогонь швидко набирає силу і за лічені хвилини знищує накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і сильні опіки.

Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.

Про що потрібно пам’ятати завжди:

недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі;
не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку;
електронагрівальні прилади – праски, чайники, плитки та інші – слід встановлювати на підставках, що не згорають, а виходячи з дому не забувати їх вимикати;
недотримання правил пожежної безпеки при користуванні печами призводить до пожеж з тяжкими наслідками;
виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити.
Дорослі! Надійно ховайте від малюків сірники, запальнички, не доручайте дітям стежити за електричними або газовими приладами, печами. Дітей дошкільного і молодшого шкільного віку не залишайте в закритих приміщеннях без догляду дорослих.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *