Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Від платників Надвірнянськогорайону бюджети отримали понад 50 мільйонів гривень
Саме таку суму надходжень до бюджетів усіх рівнів забезпечили протягом січня поточногороку платникиНадвірнянщини. Як зазначивначальник ДПІ у Надвірнянськомурайоні Василь Гнатюк, до держбюджету надійшло понад 40мільйонів гривень, що перевищує надходження січня місяця 2015 року на 13мільйонів гривень.

Від платників Надвірнянськогорайону бюджети отримали понад 50 мільйонів гривень
Саме таку суму надходжень до бюджетів усіх рівнів забезпечили протягом січня поточногороку платникиНадвірнянщини. Як зазначивначальник ДПІ у Надвірнянськомурайоні Василь Гнатюк, до держбюджету надійшло понад 40мільйонів гривень, що перевищує надходження січня місяця 2015 року на 13мільйонів гривень.
Левову частку надходжень до бюджету держави складає плата за користування надрами-більше33мільйонів гривень, податок на доходи фізичних осіб – більше 2 мільйонівгривень та податок на додану вартість– майже 2мільйона гривень.
Що стосується місцевого бюджету, то він за січень 2016 рокуотримавбільше10мільйонів гривень, це на 3мільйони гривень більше, ніж за січень 2015року. У тому числі податку на доходи фізичних осіб надійшло майже 7мільйонів гривень, що на 1 мільйон гривень перевищує показники 2015року. Підприємці спрощеної системи оподаткування забезпечили близько 1 мільйона гривень єдиного податку, що майже на 0,4млн. грн. більше, ніж за січень 2015року. Надходження від плати за землю склали 0,9мільйона гривень, у тому числі від юридичних осіб – 0,73мільйонагривень, від фізичних – понад 0,13 мільйонагривень.
Від платників єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за січень 2016 рокунадійшло 13,2 мільйони гривень.
 
До місцевих скарбниць Надвірнянщининадійшло понад 10мільйонів гривень
Протягом січня2016року  до місцевих бюджетів Надвірнянщини платниками податків району забезпечено надходження податків і зборів в сумі 10203,0тис.грн. Зокрема, до місцевих бюджетів надійшло:
–  по податку на доходи з фізичних осіб надходження складають 6950,7тис.грн.;
–  по єдиному податку  мобілізовано 990,5тис.грн., в т.ч. по єдиному податку 4 групи (сільськогосподарських товаровиробників) надходження складають  6,3тис.грн.);
 –  по акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі   підакцизних товарів бюджету надійшло 945,0тис.грн.;
–  по платі за землю надходження складають 859,6тис.грн;
–  по рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів  до бюджету надійшло 158,4тис.грн.;
 
На підтримку армії мешканці Надвірнянщини спрямували майже 810 тисяч гривень
Задля забезпечення обороноздатності Української армії платники ДПІ у Надвірнянгському районі впродовж січня 2016 року сплатили до бюджету 809,9 млн.грн. військового збору,що перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 180,6 тис.грн.
Слід нагадати, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Нарахування, утримання тa сплата військового збору дo бюджету здійснюється у поpядку, встановленому cт. 168 Податкового кодексу  зa ставкою 1,5 відсоткa вiд об’єктa оподаткування.
В свою чергу, cт. 127 Податкового кодексу  передбачено, щo ненарахування, нeутримання та/aбо несплата податків плaтником податків, y тому чиcлі податковим aгентом, до aбо під чaс виплати доходу нa користь iншого платника податків, тягнyть за cобою накладення штрафу у розмірі 25 вiдсотків суми податку, щo підлягає нарахуванню тa/або сплаті дo бюджету.
Нагадаємо, що платниками збору також є фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування. Відповідно у поточному році військовим збором у розмірі 1,5% оподатковуються доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.
Для фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. Платники самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5% від чистого оподатковуваного доходу, який відображають в річній податковій декларації. Сплачувати збір загальносистемникам потрібно в терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб.
 
 
Тел.(050) 383-55-93; (0342) 75-27-74, e-mail: if.appu@ukr.net
 Веб-сайт АППУ у мережі Інтернет: http://www.appu.org.
 
Доходи понад 146 160 гривень від двох і більше роботодавців необхідно задекларувати
Так, платники податку, подають декларацію про майновий стан і доходи при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 146160 грн).
Разом з декларацією громадянин заповнює та подає додаток Ф1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом «є» п. 176.1 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України», у якому здійснюється перерахунок податку на доходи фізичних осіб.
За результатом перерахунку позитивна різниця податку підлягає сплаті платником податку до бюджету, від'ємна різниця податку підлягає поверненню.
При цьому, інші, ніж вище зазначені, оподатковувані доходи, які були нараховані (виплачені, надані) фізичним особам у 2015 році, не враховуються у перерахунку податку.
Декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем реєстрації.
 
Щодо звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
З  1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).
Так, підпунктом 4 пункту 2 розділу ІI «Прикінцеві положення» Закону № 909 внесено зміни до статей 7 та 8 Закону № 2464. Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс.  визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п'ята статті 8 Закону № 2464).
На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 (далі – Порядок № 435), у тому числі форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, (додаток 4 до Порядку № 435) (далі – Звіт), де будуть враховані всі зміни, що відбулися з 1 січня 2016 року.
До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органу ДФС як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 435, що діяла з 01.05.2015, із заповненням всіх обов'язкових реквізитів.
Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки в таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу.
Суми нарахованого єдиного внеску необхідно відображати у рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою (22 відс.), крім:
підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів – 8,41 відсотка;
підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС – 5,3 відсотка;
підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону № 2464) для працюючих інвалідів – 5,5 відсотка.
Оскільки, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, цей показник не зазначається при заповненні Звіту (рядки 5, 5.1 – 5.6 у таблиці 1 Звіту). Також не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок (рядки 4, 4.1 – 4.4 таблиці 1 Звіту). Відповідно у таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит 20 ,,Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)”. 
 
Пенсія понад 4134 гривні оподатковується ПДФО
Оподаткуванню ПДФО підлягає лише сума, що перевищує 3 мінімальні зарплати, тобто 4134 гривні.
Таким чином, починаючи з 1 січня 2016 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4134 грн , зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб із загальної суми перевищення за ставкою 15 відсотків.
Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни, зокрема, до таких норм Податкового кодексу України як оподаткування пенсії.
Згідно з п.п. 164.2.19 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.
Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у п.п. 164.2.19 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом (п.167.4 ст.167 Податкового кодексу України).
Зазначимо, що з 1 січня 2016 року відповідно до ст.8 Закону України від 25 грудня 2015 року №928-VIII «Про державний бюджет на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб становить 1378 грн на місяць.
 
Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою
Платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.
Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".
Нагадаємо, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *